• birželio 21 d., Pirmadienis

Kaip įsirengti mansardą namo palėpėje?

Mansarda ne tik padidina gyvenamąjį plotą, bet ir suteikia pastatui savitą išvaizdą. Žinoma, pirmiausia turite įsitikinti, ar esamo namo pamatai ir sienos gali atlaikyti mansardos perdangos ir atnaujinto stogo apkrovą. Jeigu jų stiprumo riba yra pakankama, galite pradėti namo pertvarkymą. Kitu atveju pamatai ir sienos turėtų būti sustiprinti.

 

 

 

Statant namą, paprastai ima trūkti lėšų, todėl daugelis atsisako sumanymo statyti antrąjį namo aukštą. Kita galima situacija – kai kartu su sklypu perkamas senas, mažas vieno aukšto namelis. Abiem atvejais prieinama galimybė padidinti gyvenamąjį plotą – įsigyto namo palėpę galbūt netgi savo rankomis pertvarkyti į mansardą.

Palėpės pertvarkymo pagrindinis trūkumas taip pat yra poreikis investuoti, tačiau padaryti tai verta. Įsirengti mansardą yra daug pigiau, nei pastatyti papildomą aukštą, nesvarbu, kokios medžiagos naudojamos sienoms statyti. Pagrindinės medžiagos bus reikalingos šiluminei izoliacijai ir apdailai, taip pat stogo dangos izoliacijai ir gegnių sistemos sutvirtinimui. Pertvarkant palėpę į mansardą, nereikia išmontuoti palėpės konstrukcijos, tačiau privalote įsitikinti esamos konstrukcijos patikimumu – patikrinkite jos būklę, sutvirtinkite ją medinėmis arba metalinėmis sijomis, kad galėtų išlaikyti papildomas apkrovas, atsirasiančias po rekonstrukcijos. Be kita ko, turėsite pasigaminti patogius laiptus, numatyti ventiliacijos įrengimą, natūralų ir dirbtinį apšvietimą bei pilną vidaus apdailą – tokiu būdu sukursite dar vieną jaukią ir patogią namų erdvę.

Mansarda privačiam namui suteikia papildomą gyvenamąjį plotą ir šiuolaikišką patrauklią išvaizdą. Savo rankomis įsirengti mansardą nėra sudėtinga, tereikia teisingai parengti projektą, atlikti skaičiavimus ir užtikrinti kokybišką visų sudėtinių dalių montavimą. Abejoti neverta: rezultatas ilgą laiką džiugins šeimininkus!

 

Namo konstrukcija ir jos pritaikymas mansardos įrengimui

Jeigu sumanėte įsirengti mansardą gyvenamajame name ir neplanuojate iš pagrindų keisti stogo konstrukcijos, būtina išsiaiškinti, ar yra techninė galimybė sumanymą įgyvendinti. Visų pirma būtina išsiaiškinti, kiek naudingojo ploto turėtumėte mansardai savo namo pastogėje. Tai priklausytų nuo namo kraigo aukščio ir stogo nuolydžio kampo.

Mansardos naudingasis plotas taip pat priklauso ir nuo stogo konstrukcijos, jos detalių išdėstymo.

Įsirengiant mansardą, padidėja stogo ir lubų svoris, papildoma apkrova tenka ir sienoms. Visa tai reikia įvertinti ir, esant būtinybei, sustiprinti esamas konstrukcijas. Papildomas apkrovas būtina skaičiuoti. Pasiskaičiuoti stogo paviršiaus plotą, ypač dvišlaičio, yra pradinių klasių mokinuko uždavinys – turite padauginti stogo kraštinės ilgį iš pločio, o gautą vertę padauginti iš dviejų. Skaičiuojant vieno kvadratinio metro stogo dangos svorį, reikia susumuoti visų medžiagų, sudarančių stogo pyragą, svorį ir padauginti iš atsargos koeficiento (1,1). Skaičiuojant bendrą stogo dangos medžiagų svorį, reikia padauginti vieno kvadratinio metro dangos svorį iš bendro mansardos stogo ploto.

 

Tekstas ir brėžiniai – Vytauto Mankevičiaus.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. gruodžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius