• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Kaip įsirengti mansardą namo palėpėje?

Mansarda ne tik padidina gyvenamąjį plotą, bet ir suteikia pastatui savitą išvaizdą. Žinoma, pirmiausia turite įsitikinti, ar esamo namo pamatai ir sienos gali atlaikyti mansardos perdangos ir atnaujinto stogo apkrovą. Jeigu jų stiprumo riba yra pakankama, galite pradėti namo pertvarkymą. Kitu atveju pamatai ir sienos turėtų būti sustiprinti.

 

 

 

Statant namą, paprastai ima trūkti lėšų, todėl daugelis atsisako sumanymo statyti antrąjį namo aukštą. Kita galima situacija – kai kartu su sklypu perkamas senas, mažas vieno aukšto namelis. Abiem atvejais prieinama galimybė padidinti gyvenamąjį plotą – įsigyto namo palėpę galbūt netgi savo rankomis pertvarkyti į mansardą.

Palėpės pertvarkymo pagrindinis trūkumas taip pat yra poreikis investuoti, tačiau padaryti tai verta. Įsirengti mansardą yra daug pigiau, nei pastatyti papildomą aukštą, nesvarbu, kokios medžiagos naudojamos sienoms statyti. Pagrindinės medžiagos bus reikalingos šiluminei izoliacijai ir apdailai, taip pat stogo dangos izoliacijai ir gegnių sistemos sutvirtinimui. Pertvarkant palėpę į mansardą, nereikia išmontuoti palėpės konstrukcijos, tačiau privalote įsitikinti esamos konstrukcijos patikimumu – patikrinkite jos būklę, sutvirtinkite ją medinėmis arba metalinėmis sijomis, kad galėtų išlaikyti papildomas apkrovas, atsirasiančias po rekonstrukcijos. Be kita ko, turėsite pasigaminti patogius laiptus, numatyti ventiliacijos įrengimą, natūralų ir dirbtinį apšvietimą bei pilną vidaus apdailą – tokiu būdu sukursite dar vieną jaukią ir patogią namų erdvę.

Mansarda privačiam namui suteikia papildomą gyvenamąjį plotą ir šiuolaikišką patrauklią išvaizdą. Savo rankomis įsirengti mansardą nėra sudėtinga, tereikia teisingai parengti projektą, atlikti skaičiavimus ir užtikrinti kokybišką visų sudėtinių dalių montavimą. Abejoti neverta: rezultatas ilgą laiką džiugins šeimininkus!

 

Namo konstrukcija ir jos pritaikymas mansardos įrengimui

Jeigu sumanėte įsirengti mansardą gyvenamajame name ir neplanuojate iš pagrindų keisti stogo konstrukcijos, būtina išsiaiškinti, ar yra techninė galimybė sumanymą įgyvendinti. Visų pirma būtina išsiaiškinti, kiek naudingojo ploto turėtumėte mansardai savo namo pastogėje. Tai priklausytų nuo namo kraigo aukščio ir stogo nuolydžio kampo.

Mansardos naudingasis plotas taip pat priklauso ir nuo stogo konstrukcijos, jos detalių išdėstymo.

Įsirengiant mansardą, padidėja stogo ir lubų svoris, papildoma apkrova tenka ir sienoms. Visa tai reikia įvertinti ir, esant būtinybei, sustiprinti esamas konstrukcijas. Papildomas apkrovas būtina skaičiuoti. Pasiskaičiuoti stogo paviršiaus plotą, ypač dvišlaičio, yra pradinių klasių mokinuko uždavinys – turite padauginti stogo kraštinės ilgį iš pločio, o gautą vertę padauginti iš dviejų. Skaičiuojant vieno kvadratinio metro stogo dangos svorį, reikia susumuoti visų medžiagų, sudarančių stogo pyragą, svorį ir padauginti iš atsargos koeficiento (1,1). Skaičiuojant bendrą stogo dangos medžiagų svorį, reikia padauginti vieno kvadratinio metro dangos svorį iš bendro mansardos stogo ploto.

 

Tekstas ir brėžiniai – Vytauto Mankevičiaus.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. gruodžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius