• balandžio 18 d., Ketvirtadienis

Kaip išmokyti šuniuką komandų?

Kiekvienam šuns globėjui rūpi, kad gyvenimas kartu su augintiniu būtų ne tik džiaugsmingas, bet ir ramus bei saugus. To pasiekti padės dresūra. Bet kurį šunį patariama dresuoti, net jeigu jis nedalyvauja parodose ar varžybose. Treniruotas ir drausmingas šuo laiku vykdys komandas, teisingai reaguos į kitus šunis ar žmones. Norint pasiekti gerų rezultatų, tereikia skirti laiko ir kantrybės. O visas įdėtas darbas neabejotinai atsipirks, nes gyventi su mokytu šunimi – tiesiog paprasčiau.

 

 

Kodėl svarbu mokyti šunį ir nuo kokio amžiaus pradėti?

 

Dažnai klientai mūsų klausia: „Ar mano šuo nėra per jaunas / per senas, kad pradėčiau jį dresuoti?“ Visų pirma užduokime sau klausimą, kodėl apskritai verta dresuoti šunį? Atsakymas labai paprastas – Jūsų ir Jūsų keturkojo gyvenimas taps lengvesnis. Šuo žinos, ko iš Jūsų tikėtis, kaip elgtis konkrečioje situacijoje, supras Jūsų kūno kalbą ir Jūsų namų taisykles. Taip jis jausis saugesnis, o Jūsų tarpusavio ryšys taps stipresnis, labiau pasitikėsite vienas kitu. Be to, šuns dresūra teigiamai veikia jo vystymąsi – tiek fiziškai, tiek protiškai.

Dresuoti šunį galima nuo pat pirmų šuns atsiradimo naujuose namuose dienų. Ir visai nesvarbu, ar tai jaunas, ar jau suaugęs šuo. Aišku, lengviausia dirbti su jaunesniu šuniuku, nes išvengti nenorimų situacijų yra lengviau, negu keisti susiformavusius blogus suaugusio šuns įpročius. Tačiau mokytis niekada nėra vėlu. Tam, kad patogiau ir smagiau gyventųsi su augintiniu – dresūrą verta pradėti net jeigu šuniui daugiau kaip 5 metai.

 

 

 

Nuo ko pradėti?

 

Norint, kad šuniuko dresūra duotų tinkamų rezultatų, labai svarbu ją pradėti nepraleidžiant itin svarbių pasiruošimo etapų. Namuose atsiradus keturkojui augintiniui, visų pirma svarbiausia su juo sukurti stiprų ir tikrą, pasitikėjimu bei meile paremtą ryšį. Šiame etape mums dar visiškai nesvarbu, ar šuniukas mokės sėdėti, gulėti bei vartytis pagal komandą. Mums svarbiausia, kad šuo norėtų dirbti, žaisti ar tiesiog būti kartu su šeimininku. Ryšiui su šuniuku sukurti yra daugybė metodų, tačiau pirmiausia nepaprastai svarbu išmokti gerbti ir suprasti savo augintinį. Šunys yra keturkojai gyvūnai, kurie komunikuoja šiek tiek kitaip negu mes – žmonės, todėl svarbu išmokti suprasti jų kūno kalbą, suteikti jiems erdvės, kada jie to nori, bei neatstumti tada, kai jie kreipiasi pagalbos arba ieško žmogaus švelnumo. Svarbu stebėti ir pažinti savo augintinį, nes kiekvienas šuo yra atskira asmenybė – vieni nori bendrauti daug ir su visais, o prie kitų ieškant priėjimo reikės nemenkai padirbėti.

Kuriant ryšį su šunimi, svarbu kartu su juo kurti geras emocijas. Daug ir teisingai žaiskite su šunimi. Kartkartėmis leiskite jam laimėti ar išmainykite žaislą į kitą resursą. Niekada neatstumkite į Jus besikreipiančio šuns, įrodykite, kad esate visada pasirengęs padėti.

Išmokykite šunį suprasti savo vardą, kad jis netaptų vienu iš daugelio nuolatos jam sakomų žodžių. Tai padaryti išties nesunku: tiesiog kiekvieną kartą kreipdamiesi į šunį vardu jį apdovanokite skanėstu bei savo geromis emocijomis – jie puikiai tai jaučia ir supranta.

Sukurtas stiprus ryšys su šunimi padės lengviau perprasti, kas labiausiai jį motyvuoja mokytis. Tinkamai motyvuotas šuo greitai ir užtikrintai daro progresą dresūroje. Jam lengviau paaiškinti, koks elgesys yra norimas pagal vienokią ar kitokią komandą. Tokiam šuniui treniruotės yra didelis malonumas, todėl svarbu suprasti, kokie resursai yra reikšmingiausi ir labiausiai motyvuojantys Jūsų numylėtinį.

Pagrindiniai resursai, kuriais motyvuojame šunį treniruotės metu, yra maistas, žaislas bei emocija. Kiekvienas šuo pagal veiksmingumą juos pastatytų į skirtingą poziciją, tačiau visi jie reikalingi, norint dresūroje pasiekti gerų rezultatų. Kiekvieną kartą, skatindami maistu ar žaislu, taip pat pridedame ir emocijas, kurių svarbą auginame ryšio stiprinimo pratimais. Vėliau resursai, atiduodami už atliktus pratimus, sistemingai mažėja, tačiau teigiama šuns emocija ir įprotis atlikti pratimą niekur nedingsta.

Tekstas – Ivonos Kazakevič ir Inesos Valinčiūtės–Kunčienės. Nuotraukos – iš asmeninio archyvo.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. spalio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 18, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:09, leidžiasi 20:28.
  • Mėnulis teka 14:06, leidžiasi 05:07.
  • Mėnulis Mergelėje 17:10, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Apolonija, Eitvilas, Girmantė, Laura, Undinė, Žara
  • Pasaulinė radijo mėgėjų diena. Tarptautinė paminklų apsaugos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite.
  • Jei balandžio mėnuo giedras, gegužė bus šlapia.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius