Kaip išsaugoti peržydėjusias svogūnines gėles?
Pavasarį smagu pasidžiaugti anksčiau pražydusiomis tulpėmis, narcizais, krokais… Namuose jausti hiacintų kvapą ar stalą papuošti ką tik prasiskleidusiomis žydrėmis… Gaila, šis malonumas trunka neilgai. Po savaitės žiedai apdžiūsta, žiedlapiai byra. Ką daryti toliau?
Taigi, dar tik parsineštą iš parduotuvės augalą reikia skubiai persodinti į didesnį vazonėlį su derlinga žeme, reguliariai laistyti ir negailėti trąšų. Peržydėjusius žiedus (arba žiedynus) nukirpkite, o lapams leiskite augti, kol visiškai subręs naujas svogūnėlis.
O ką daryti, jei augalas nebuvo persodintas ir baigė žydėti tame pačiame mažyčiame parduotuvės indelyje?
Persodinti dar nevėlu. Neardykite šaknų, o tiesiog perkelkite augalą į didesnį vazoną. Tegul vystosi lapai, bręsta svogūnai. Gal jie bus ir ne patys geriausi, bet augalas tikrai nežus. Pageltus ir sudžiūvus lapams, svogūnėlį galima iškasti arba palikti sausai vazone iki rudens.
Rudenį sode gėlių svogūnėliai sodinami rugsėjo–spalio mėnesiais. Ten suraskite vietos ir išimtiesiems iš vazonų. Tegul toliau jie auga pagal gamtos diktuojamą ritmą.
Parduotuvėse galima pamatyti ir peržydėjusių, apdžiūvusių, nukainotų svogūninių gėlių. Ar verta tokias pirkti? Ir kas iš to išeis?
Priekabiai apžiūrėkite vazonėlius – ar yra gyvybės požymių? Kuo gyvesnis (tegul ir peržydėjęs) augaliukas, tuo daugiau galimybių jį auginti toliau. Puiku, jei šaknys ir lapai nesudžiūvę. Jei nematyti nė vienos gyvos šaknelės ir lapai jau nukirpti – tokį augaliuką pirkdami daug nesitikėkite. Juk dabar vis tiek prasidės ramybės periodas, o rudenį parduotuvių lentynos bus pilnos geros kokybės svogūnėlių.
Pixabay nuotr.