• gruodžio 1 d., Penktadienis

Kaip išsirinkti interjero dažų spalvas?

Perdažyti kambarių sienas – rodosi, pats lengviausias ir greičiausias sprendimas, leidžiantis atnaujinti namų interjerą. Tačiau jau nusprendę dažyti, susiduriame su pagrindiniu iššūkiu – kaip išsirinkti spalvą iš, atrodo, beribės spalvų gamos?

 

 

 

Pradėkite nuo savęs

Spalvos mus supa visur: spalvoti drabužiai, kuriuos dėvite, spalvos ekrane, knygose, kurias skaitote, puodelyje arbatos, pievoje, kurioje vedžiojate šunį, – visur! Lengviausias būdas išsirinkti interjero dažų spalvas – pradėti nuo mėgstamų spalvų. Kai pasirinkimą pradedate nuo to, ką intuityviai mėgstate, savaime aplenkiate tradicines spalvų derinimo schemas. Savo mėgstamą spalvą numatę kaip pagrindinę spalvinėje gamoje, galite sukurti unikalią spalvų schemą. Tai gali būti puikus įkvėpimas visai naujai namų spalvų paletei.

Rinkdamiesi spalvą, ieškokite įkvėpimo

Įvairūs žurnalai, katalogai ir interjero dizaino knygos visada buvo pagrindinis įkvėpimo šaltinis. Beribės interneto platybės atveria prieigą prie tūkstančių įkvepiančių puslapių apie spalvų pasirinkimą ir derinimą. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti ir dažų prekinių ženklų svetainės, kuriose jau būna parodyta, kaip vieną ar kitą spalvą panaudoti savo namuose. Socialinės žiniasklaidos svetainėse, kurios atnaujinamos realiu laiku, galima atrasti įkvepiančių pavyzdžių.

Spalvų schemos teorija – mažasis spalvų ratas

Tam, kad išsirinktumėte tinkamą spalvą, nebūtina studijuoti visos spalvų teorijos: pakaks idėjų iš mažojo spalvų rato. Šis nebrangus spalvų parinkimo įrankis gali padėti greitai susikurti norimą spalvų derinį. Pasukę ratuką matysite, kaip spalvos gali būti derinamos viena su kita: taip susipažinsite ir su spalvų teorijos pagrindais. Nors tikriausiai nedažysite namų identiškomis spalvomis, kurias matote ratuke, tačiau dažų parduotuvėje galėsite pasirinkti ir apsvarstyti šių spalvų atspalvius.

Neutralioms spalvoms reikia kūrybiškumo

Jei namų interjerui pasirinksite neutralias dažų spalvas, tai nereiškia, kad jos privalo būti ramios ir monotoniškos. Kūrybiškas požiūris ir originalus išdažymo būdas neutralioms spalvoms suteiks gyvumo. Neutraliomis spalvomis dryžuotai nudažyta siena gali atrodyti labai stilingai, bet kambarys vis tiek išlaikys ramų toną. Neutralių spalvų siena kartu su pastelinių spalvų lubomis – puikus būdas įnešti į namus spalvų, neprarandant ramios atmosferos.

Tekstas – Agnės Misiūnaitės-Virbalienės. Nuotraukos – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2023 m. spalio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius