Kaip laikosi iškastos gėlės?
Gumbasvogūniai, šakniagumbiai ir šakniastiebiai, kurie buvo iškasti spalio mėnesį, jau ruošiami žiemai. Apžiūrėkite, ar jų paviršius visur vienodai apdžiūvo, ar nėra puvinio pažeistų dėmių. Jei tokių rasite – atsargiai išpjaukite ir pjūvius užberkite medžio anglies milteliais. Pažeistas augalų dalis padžiovinti reikia ilgiau, o žiemai retai sudėti į dėžutes. Jos sėkmingai sudygs, jei pumpuro ar šaknų augimo vieta sveika.
Prieš nešant į žiemojimo vietą, augalų dalys nuvalomos. Nuo kardelių, acidanterų, frezijų gumbasvogūnių atskiriamos senos šaknys su buvusių gumbasvogūnių likučiais. Gumbapumpuriai sudedami atskirai, pasiliekami tik stambiausi arba tiek, kiek jums reikės. Jurginų šakniagumbius galima padalyti. Kanų nukerpamos plonosios šaknys. Nuo hibridinių kalijų ir begonijų gumbų pašalinamos senos šaknys.
Jurginai ir kardeliai geriausiai žiemoja 5–7 ºC temperatūros sausame rūsyje. Kanos, acidanteros, tigrenės, kalijos ir begonijos pageidauja daugiau šilumos – šiek tiek per 10 ºC. Tik stiprūs ir stori kanų šakniastiebiai gali žiemoti vėsiau (kaip jurginai), o smulkiųjų veislių – šilčiau, apsaugoti nuo perdžiūvimo. Nedidelius, labai plonus lukštus turinčius tigrenių gumbasvogūnius per žiemą taip pat reikia išlaikyti užpiltus sausu smėliu arba durpėmis.
Šiltoje patalpoje žiemoja frezijos – joms tuo metu reikės sauso ir šilto vieno mėnesio, kad pasiruoštų žydėjimui.