• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Kaip padalyti begonijų gumbus?

Kaip dalyti begonijų gumbus? Ar gražuolės eustomos auga namuose? Kokių poreikių turi kobėjos? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėlių auginimą atsako specialistai.

„Turiu gumbinių begonijų. Jų gumbeliai yra dideli. Girdėjau, kad galima pasidauginti pjaustant gumbą. Norėčiau, kad patartumėte, kaip tai padaryti teisingai.“
Dideli begonijų gumbai palaikomi kambario temperatūroje, kad pasirodytų daigai. Tada aiškiai matyti, kaip juos dalyti. Patartume gumbus pjaustyti į 2–3 dalis, kiekvienoje paliekant po sveiką, gyvybingą pumpurą. Pjūviai turėtų būti lygūs, vertikalūs. Jie apibarstomi medžio anglies milteliais. Kelias dienas gumbų dalys palaikomos sausai. Po to jas galima pasodinti į atskirus vazonėlius.

„Pasisėjau kobėjų. Ant pakelio parašyta Cobaea scandens. Pasėjus išdygo du daigeliai iš trijų. Bijau perlaistyti, nes jie dar labai gležni. Ar šios gėlės labiau mėgsta drėgmę, ar sausą žemę? Ar gerai, kad laikau jas ant palangės, saulėje, ar labiau tiktų pavėsis?“
Kobėjų daigus geriausia auginti ant šviesių palangių. Žemė vazonėliuose turi būti vidutinio drėgnumo. Daigai auga greitai ir saulėtomis dienomis išgarina nemažai vandens. Tad kasdien tikrinkite žemės drėgnumą, jei sausa – paliekite. Jei vazonėlyje yra drenažo skylutės, vandens perteklius išbėgs. Padėkle jo palikti negalima. Gegužės pabaigoje, pasibaigus šalnoms, kobėjos sodinamos lauke prie atramų. Jūsų sodinukai tuo metu jau turėtų būti dideli, todėl juos perkelkite labai atsargiai.

„Noriu paklausti, ar ant radiatoriaus galima dėti dėžutes su pasėtomis gėlėmis? Ar augalai nesušus? O gal geriau leisti jiems sudygti natūraliai, kambario temperatūroje?“
Nelygu kambario ir radiatoriaus temperatūra. Dažnai radiatorių skleidžiama šiluma svyruoja pagal lauko temperatūrą. Sėkloms dygti palankiausia 18–23 C. Jei kambaryje šilta, jų dėti ant radiatoriaus nėra reikalo.

„Susižavėjau eustomomis. Pamačiau šias gėles vazonėliuose ir negaliu pamiršti. Norėčiau sužinoti, kur galima įsigyti eustomų sėklų ir kaip jas išauginti namuose?“
Eustomų sėklų kartais būna didžiosiose sėklų parduotuvėse. Sėjamos jos anksti pavasarį į dėžutes, žeme neužberiamos. 22–24 ºC temperatūroje sudygsta per 2–3 savaites. Sėjinukai auga labai lėtai. Jiems tinkamiausia 18–20 ºC temperatūra. Augaliukai persodinami, turi po 2–3 tikruosius lapelius. Pražysta po pusės metų. Vasarą pasėtos eustomos iki žiemos paauga, peržiemoja vėsioje patalpoje (apie 10 ºC) ir pavasarį pražysta.

„Noriu daugiau sužinoti apie araukariją ir jos dauginimą.“
Namuose auginama aukštoji araukarija (Araucaria heterophylla) auginiais dauginama anksti pavasarį. Jie įsišaknija labai sunkiai. Reikalingas kambarinis šiltnamis, kuriame palaikoma pastovi šiluma ir drėgmė, būtinai naudojamos įsišaknijimą skaitinančios medžiagos. Soduose neseniai atsiradusi čilinė araukarija (A. araucana) dažniausiai dauginama sėklomis. Jų reikia ieškoti didesnėse sėklų parduotuvėse. Vėsiuose žiemos soduose auginamos ir kitų rūšių araukarijos.

Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
free online course
download coolpad firmware
Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus