• birželio 15 d., Sekmadienis

Kaip pagerinti dirvos derlingumą?

Ką sėti, kad dirvožemio derlingumas pagerėtų? Ką daryti, jei pupeles ir pupas puola kenkėjai? Kiek vietos reikia vynuogei? Į šiuos ir kitus klausimus atsako specialistai.

„Kuo ir kada galėčiau apsėti dirvą, kad pagerėtų jos derlingumas? Trąšų nenoriu naudoti. Gyvenu prie pušyno, o dirva smėlinga ir rūgštoka.“
Dirvos derlingumui padidinti ir sėjomainai rinkitės įvairias greitai augančias rūšis: pupas, vikius, garstyčias, grikius, dobilus, lubinus, liucernas, avižas, rapsus, facelijas, rugius.

„Pavasarį nupirkau vynuogę vazonėlyje ir pasodinau šalia apynio. Iki šiol jie gražiai augo susipynę. Bet ką toliau daryti? Ar jie gali augti kartu, ar reikia kurį nors persodinti į kitą vietą? Labai noriu, kad mano vynuogė žydėtų ir kad sulaukčiau skanių uogų.“
Vynmedžiui, kad gerai augtų ir sunokintų uogas, reikia atviros, saulėtos vietos. Didelis apynys tik trukdys. Nežinome, kiek erdvės galite duoti kiekvienam augalui, bet atskirti juos reikėtų. Gal įmanoma apynio stiebus nukreipti į šalį, kad vynmedžiui liktų daugiau vietos. Jei augalai labai arti vienas kito ir neturi kur linkti, vieną jų pavasarį reikėtų persodinti. Kurį ir kaip – nuspręskite pati.

„Kaip atsikratyti pupeles ir pupas puolančių vabalų? Ko tik nedariau: ir derinau augalus, ir mirkiau sėklas įvairiuose liaudiškuose tirpaluose… Tačiau vis tiek tie kenkėjai mano ankštinius okupavę… Vos išdžiovinau pupas – jos jau skylėmis pasipuošusios. Netrukus aižysiu pupeles. Jaučiu, kad ir jos turės „gyventojų“. O naudoti chemikalų nesinori…“
Pupeliniai grūdinukai deda kiaušinėlius į subrendusias ankštis. Kambario temperatūroje per 1,5–2 mėnesius išsirita lervos, kurios įsigraužia į pupelių vidų. Šildomose patalpose jos gali daugintis ir žiemą. Maistui atrinktas pupas ir pupeles galima pakaitinti orkaitėje (valandą 60 ºC temperatūroje) arba išdžiovintas laikyti šaltai (0 ºC ir žemesnėje temperatūroje).

„Pavasarį pasisodinas žemuogių daigų. Gražiai augo, daug derėjo, dar ir dabar yra uogyčių. Norėčiau paklausti, kaip kerelius paruošti žiemoti?“
Žemuogės neblogai žiemoja ir be ypatingo paruošimo. Patartina peržydėjusius ir apšalusius žiedynkočius iškarpyti, o tarp kerelių pabarstyti komposto arba perpuvusio mėšlo.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius