Kaip pagerinti sėklų daigumą? III

Jau aptarėme tokius sėklų daigumo gerinimo būdus kaip rūšiavimas pagal tam tikrus kriterijus, mirkymas ir daiginimas, šilumos ar šalčio procedūros ir kt. Šiame straipsnyje pateikiame dar daugiau pasirinkimo galimybių Jums.

Tai, kas prieinama

Ligų užkrato pavojus sumažėja sėklas pakaitinus. Jei orai palankūs, jas 5–7 dienas naudinga palaikyti lauke, atokaitoje, kartkartėmis pamaišant. Saulės spinduliai ne tik nukenksmina mikroorganizmus, bet ir sustiprina dygimo energiją.
Labai populiarus mirkymas 1 proc. kalio permanganato tirpale. Po pusvalandžio sėklos perplaunamos švariu vandeniu. Yra ir kitų prieinamų dezinfekuojamųjų cheminių medžiagų: boro rūgštis (0,2 g – 1 l vandens), vario sulfatas (0,1 g – 1 l vandens).

Padėti ateina gamta

Jeigu vertinate natūralumą, pasižiūrėkite, kas auga ant palangės. Neabejoju, kad turite alaviją. Nupjautą lapą savaitę palaikykite šaldytuve, tada išspauskite sultis ir perpus praskieskite vandeniu. Šiame „vaiste“ pamirkius sėklas parą, augalai bus apsaugoti nuo bakterinių ligų.
Kopūstų sėklos mirkomos 1 dalies česnakų sulčių ir 3 dalių vandens mišinyje. Po valandos perplaunama vandeniu ir apdžiovinama.
Stimuliuoja ir medaus tirpalas – imamas 1 arbatinis šaukštelis stiklinei vandens. Mirkoma 6–8 valandas. Žinoma, kad sėklų gyvybingumą didina mikroelementų tirpalas. Jį galima pakeisti svogūnų lukštų užpilu (2 saujos 1 l vandens). Tiks ir medžio pelenai. 2 valgomieji šaukštai užpilami šiltu vandeniu, laikoma parą pamaišant. Į nukoštą skystį sėklos pamerkiamos subertos į medžiaginius maišelius. Bet kurią iš šių priemonių praturtinę 1 g kalio permanganato, 0,1–0,3 g boro rūgšties arba 5 g geriamosios sodos, turėsime skysčio, kuris ir daigumą skatina, ir dezinfekuoja.
Nesunku pasigaminti ir kitų biologiškai aktyvių tirpalų. Bendra taisyklė: 1 l karšto vandens imamas 1 šaukštas žaliavos. Laikoma parą, paskui nukošiama. Suberiamos sėklos. Kelias minutes pamaišoma, kad nuo jų dingtų oro burbuliukai. Skysčio temperatūra 20–30 °C. Jei ji žemesnė, sulėtėja biologiškai aktyvių medžiagų poveikis.
Vaistinių ramunėlių užpilas tinka žirnių, pupelių, kopūstų, krienų, ridikėlių sėkloms apdoroti. Salotų, pupų, pupelių daigumą pagerina ąžuolo žievės užpilas. Valerijonų šaknų nuovire mirkomos agurkų, morkų, pomidorų, paprikos, cikorijų, svogūnų, salierų, porų sėklos. Jos teigiamai reaguoja ir į kitus nukenksminančių savybių turinčius augalus (serenčius, krienus, asiūklius, ievų šakeles), perrūgusio karvės mėšlo užpilą. 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius