• balandžio 23 d., Antradienis

Kaip pagreitinti chrizantemų žydėjimą?

Kaip pagreitinti chrizantemų žydėjimą? Kada persodinti hortenzijas? Ar nuo kardelių gumbasvogūnių atskirti „vaikučius“? Į šiuos ir kitus gėlių augintojų klausimus atsako specialistai.

„Kaip pagreitinti stambiažiedės chrizantemos žydėjimą?“

Visų chrizantemų žydėjimą galima paankstinti reguliuojant dienos ilgumą. Jos pražysta tik trumpos dienos sąlygomis (iki 10 valandų). Jei augalai ilgai būna šviesoje, vystosi lapai, o ne žiediniai pumpurai. Jiems užtamsinti naudojama juoda polietileninė plėvelė su mažomis skylutėmis. Be to, žydėjimui turi įtakos sodinimo laikas, genėjimas, trąšos.

„Kada galima persodinti hortenzijas ir kokią žemę joms paruošti, kad gausiai žydėtų? Maniškės nežydi jau ketveri metai.“
Šviesioji ir šluotelinė hortenzijos gerai auga ir žydi visose vidutinio drėgnumo dirvose. Šios rūšys šalčiui atsparios. Didžialapė hortenzija jautri, žiedus krauna tik ant antramečių šakelių. Ją žiemai reikia dengti kaip kultūrines rožes. Nemažai sodininkų šį augalą augina dideliuose vazonuose ir žiemai įneša į vėsų rūsį. Persodinti hortenzijas geriausia pavasarį, balandžio pradžioje, arba rudenį, spalio pradžioje. Gerai jos auga atviroje vietoje, derlingoje apydrėgnėje žemėje.

„Pavasarį buvau pasodinusi daug įvairiaspalvių kardelių. Žydėjo gana gausiai. Nužydėjusius ir apgeltusius neseniai iškasiau. Beveik visi svogūnai apkibę mažiukais svogūniukais, kurių labai daug. Ar man atskirti motininius, ar ne? Ar iš mažiuko pasodinus išdygs žydėsiantis kardelis? Ar reikia nulaužti šaknis?“
Pirmiausia kardelių gumbasvogūnius reikėtų 2–3 savaites padžiovinti kambario temperatūroje. Tada atskirkite visus mažuosius „vaikučius“. Iš jų galima išauginti vertingus kardelius, bet pražys tik po 2–3 metų. „Vaikučiai“ per žiemą laikomi kaip ir kiti gumbasvogūniai. Sodinami į žemę pavasarį, tik negiliai (iki 3–5 cm). Keletą stambiausių galite pasilikti ir eksperimentuoti. Nuo motininių gumbasvogūnių reikia nulaužyti šaknis su senų gumbasvogūnių likučiais. Per žiemą kardeliai laikomi sausai, 5–9 ºC šilumos patalpoje.

„Pasodinau prie tvoros daug jurginų. Jie prasiskleidė anksti, t. y. maždaug birželio viduryje. Žydėjo gausiai ir gražiai, bet jau rugpjūtį parudavo kai kurių augalų lapai, kai kurių ir visi stiebai nurudavo. Gaila, bet nežinau, ko trūko ar kokia liga užpuolė. Nurudavusius jurginus jau iškasiau, bet yra ir dar žydinčių. Bijau, kad ir kitais metais negalėsiu tame pačiame patvoryje jų sodinti. Gal reikia kuo nupurkšti ar pamirkyti kalio permanganate?“
Tikėtina, kad jurginus pažeidė grybinė liga (lietingą vasarą taip pasitaiko). Iškastus gumbus nuplaukite, trumpai pamirkykite kalio permanganato tirpale ir gerai apdžiovinkite prieš žiemą. Laikomus rūsyje kartkartėmis apžiūrėkite – ar nėra puvinio. Kitąmet patartume jurginus sodinti kitoje vietoje arba pakeisti žemės sluoksnį patvoryje. Nepamirškite, kad kerai negali būti labai tankūs – dalį stiebų išpjaukite. Jei vasarą vėl pastebėsite puvinį ar rudas dėmes ant lapų, nupurkškite fungicidais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 23, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:38.
  • Mėnulis teka 20:21, leidžiasi 05:41.
  • Mėnulis Skorpione 18:20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Adalbertas, Daugaudas, Juras, Jurgis, Jurgita (Jurga), Vygailė.
  • Jorė, Jurginės. Ganiklio diena. Anglų kalbos diena. Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena.
  • Per Jurgines griežčiausiai drausta judinti žemę – arti, akėti, sėti, kasti. Net kuolo į žemę įkalti nevalia.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius