• birželio 21 d., Šeštadienis

Kaip parinkti tinkamą vietą obeliai?

Obelys, kaip ir kiti vaismedžiai, reikalauja nuolatinės ir rūpestingos priežiūros. Tik tokiu atveju galima tikėtis gausaus derliaus ir geros kokybės vaisių. Joms būtina parinkti palankią augimo vietą. Svarbu suprasti, kad kai kurių vietos ir aplinkos savybių negalime keisti, o kai kurios yra koreguojamos.

*Parenkant vietą reikėtų žinoti bendrąsias jos savybes. Obelis rekomenduojama sodinti gana atvirose vietose, kurias pasiekia tiek saulė, tiek vėjai. Tinka užuovėja iš šiaurinės ar kurios kitos pusės. Tačiau nereikėtų į tai kreipti labai daug dėmesio.
*Dažnai sodininkai klaidingai įsivaizduoja, kad pasodinę obelaitę pietinėje pusėje sulauks didesnio derliaus. Geriausiu atveju, jeigu pavasaris nešaltas, vaisiai sunoks kiek anksčiau. Tačiau yra didelė tikimybė, kad žiedai išsiskleis anksčiau ir šalna juos paprasčiausiai pakąs. Negana to, vasarą greičiausiai reikės rūpintis, kad medeliai neperdžiūtų.
*Dar didesnę klaidą daro sodininkai, sodinantys obelis slėniuose ir besitikintys, kad jos bus apsaugotos ir nuo vėjų, ir nuo šalnų. Ten dažniausiai tvyro rūkas, būna didesnė, nei reikalaujama, drėgmė, todėl susiformuoja palanki terpė ligoms plisti. Be to, labiau tikėtina, kad žiemą obelys nušals.
*Obelaitės labiausiai mėgsta priesmėlį ir vidutinio sunkumo priemolį. Svarbu, kad dirva ir jos paviršius būtų purūs, pakaktų mineralinių medžiagų.
*Prieš veisiant sodą reikėtų įvertinti ir gruntinių vandenų lygį. Jeigu jis pernelyg aukštas, šaknys prigeria ir medeliai paprasčiausiai žūva.
*Obelaites geriausia sodinti rudenį. Jeigu nėra galimybės to padaryti, galima ir pavasarį, iki vegetacijos pradžios, iki išsprogstant pumpurams. Jeigu medeliai bus pasodinti vėliau, tikimybė, kad neprigis, padidės.
*Sodinukui pirmiausia reikėtų iškasti duobę, kurios gylis būtų apie 1 m, o skersmuo toks, kad šaknys laisvai pasklistų į plotį. Įbėrus geresnės žemės, suformuojamas kauburėlis. Viršuje gražiai pastatoma obelaitė, prieš tai jos šaknis pamirkius karvės mėšlo ir molio mišinyje. Galiausiai duobę reikia švelniai užkasti ir palaistyti.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 01:42, leidžiasi 17:18.
  • Mėnulis Jautyje 04:59, dylantis, IV ketvirtis. Delčia birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Galima sodinti šakniavaisius, juos tręšti, krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą. Galima genėti medžius, krūmus. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Tręškite augalus, palaistykite rūgščią žemę mėgstančiuosius parūgštintu vandeniu. Skinkite gėles - gerai laikysis vandeny. Ypač palankus metas rinkti ir džiovinti dilgėlių lapus. Nepalanki diena konservuoti, virti uogienes.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius