• birželio 20 d., Penktadienis

Kaip persodinti magnoliją?

Kaip persodinti magnoliją jai nepakenkiant? Kaip nuo šalčių apsaugoti našlaites? Kodėl nudžiūvo raganė? Kada dauginti juką? Į šiuos ir kitus gėles auginančiųjų klausimus atsako specialistai.

„Norėčiau persodinti magnolijos krūmelį kitur – dabartinėje vietoje jis auga apie dvejus metus. Ar nepakenks ir kaip tai padaryti?

Magnoliją galite persodinti pavasarį, atšilus orams, kol nepradėjo sprogti pumpurai. Kaskite atsargiai. Augalą perkelkite su kuo didesniu žemių gniužulu. Kiekvienas persodinimas daugiau ar mažiau atsiliepia, bet jei magnolija nėra didelė ir plačiai įsišaknijusi, turėtų sėkmingai prigyti naujoje vietoje. Nepamirškite laistyti.

„Daug metų auginu našlaites. Žiemą nedengdavau, bet šiemet jos iššalo. Dabar, artėjant žiemai, kilo klausimas, kuo šias gėles reikėtų dengti, kad ateityje taip nebebūtų?“

Našlaičių sėjinukus žiemai geriausia pridengti eglišakėmis. Jos praleidžia orą, sulaiko pustomą sniegą, o anksti pavasarį meta lengvą šešėlį.

„Auginu mirtą. Dabar ant lapelių ir ant stiebelių atsirado juodų apnašų. Ar tai liga, ar kokie kenkėjai? Ką daryti?“

Juodos apnašos – tai, tikriausiai, suodligė. Tačiau jų dažniausiai neatsiranda savaime. Kur nors ant mirtos arba netoliese ant kito augalo gali būti amarų arba skydamarių, kurių lipnios išskyros yra terpė ligai plisti. Apžiūrėkite mirtą ir kitus augalus, nuplaukite po šiltu dušu ir po to nupurkškite nestipriu kalio muilo „Žaliasis“ tirpalu.

„Norėčiau daugiau sužinoti apie pluoštinę juką. Žiemą gėlė sušalo, liko supuvęs gumbas. Galvojau, kad jau viskas, bet per vasarą išleido daug naujų daigų. Ar galiu išskirstyti, nes labai jau jų daug, ir kada tai galima daryti?“
Išskirstyti ir persodinti jukos atžalas geriausia pavasarį, kai sodo žemė jau būna sušilusi. Joms reikia daug šviesos, todėl sodindami palikite 50–70 cm tarpus. Plačiau apie šiuos puošnius augalus skaitykite https://sodospalvos.lt/Sodas-2255-N_Jukos_prieziura_ir_dauginimas ir https://sodospalvos.lt/Sodas-2256-N_Lietuvoje_ziemojanciu_juku_veisles_ir_ypatumai.

 „Mano raganės auga jau dvejus metai. Dabar labai staiga nudžiūvo dalis augalo, lapai pasidarė tamsiai rudos spalvos. Kodėl taip atsitiko ir ką daryti?“
Šiuos augalus gali pažeisti ligos. Pavojingas yra raganių vytulys: stiebai staiga pradeda vysti, nulinksta, o laistymas nepadeda. Nupjovę stiebą pamatysite pajuodusią medieną. Raganę reikia išgenėti, prie žemės iškirpti visus džiūstančius stiebus ir juos sudeginti. Rudenį ir pavasarį naudinga nupurkšti fungicidais.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 20, penktadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka 01:33, leidžiasi 15:43.
  • Mėnulis Avine, dylantis, IV ketvirtis. Delčia birželio 18 d.
  • Florentina, Silverija, Silverijus, Žintautė, Žadvainas
  • Pasaulinė pabėgėlių diena
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti šakniavaisius, gumbinius augalus, tręšti, ravėti. Tręškite visus augalus tinkamomis trąšomis. Pjaukite, grėbkite, vartykite, vežkite šieną. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Purkškite augalus nuo kenkėjų. Valykite rūsio lentynas, naikinkite pelėsius. Ypač gera diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Kai samanos prie medžio ima drėkti, netrukus lis.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius