Kaip prižiūrėti ir dauginti kalistemonus?
Kalistemonų šepetėliai traukia praeivių žvilgsnius, žavi egzotiška išvaizda. Kaip teisingai dauginti ir kaip prižiūrėti šiuos karališkų šepetėlių savininkus, kad džiugintų savo originaliais žiedais?
Vasarą – malonus poilsis lauke
*Nuo pavasario (kovo ar balandžio mėnesio), kai pradeda augti, augalai laistomi reguliariai, kad žemė vazonuose neišdžiūtų. Naudojamas tik nekalkingas ir nešaltas vanduo. Iš padėkliukų jo perteklius išpilamas.
*Kalistemonai tręšiami balandžio–rugpjūčio mėnesiais trąšomis, skirtomis rododendrams ir azalijoms (normos turi būti nurodytos ant pakuotės).
*Genėti kalistemonus galima po žydėjimo. Tada nukerpami per ilgi, ploni, ne vietoje atsiradę ūgliai.
*Vasarą kalistemonai gerai auga išnešti į lauką, šiltą ir saulėtą vietą.
*Jauni augalai šalčiui jautresni nei seni. Vis dėlto ir vienus, ir kitus pernešti į patalpas reikia nelaukiant šalnų.
*Tinkamiausia vieta žiemoti – vėsi (5–10 °C) ir šviesi. Tik jaunus kalistemonus galima laikyti tamsokai. Didieji be šviesos nubarstys žiedpumpurius.
*Žiemą augalai laistomi labai saikingai, bet žemė neturi išdžiūti. Kas savaitę tikrinkite drėgnumą. Palaistyti užteks tik kartą ar du per mėnesį.
*Kalistemonai persodinami anksti pavasarį, kol dar nepradėję augti. Tinka kompostinės ir durpinės žemių mišiniai, būtinas geras drenažas.
Dauginti nesunku
*Kalistemonus galima dauginti sėklomis. Tik jos ne visada subręsta. Sėklų dėžutės neatsidaro labai ilgai.
*Kalistemonai dauginami ir auginiais. Palankiausias laikas – ankstyvas pavasaris, kovo mėnuo, kai vegetacija dar neprasidėjusi. 5–8 cm ilgio auginiai susmeigiami į dėžutę su drėgnu smėliu ir laikomi 18–20 °C temperatūroje uždengti stiklu.
*Vėliau, tais pačiais metais, jaunus augaliukus reikia persodinti į didesnius vazonus. Kad susiformuotų krūmeliai, kelis kartus nuskabomos viršūnės.