Kaip šiltnamyje išnaikinti amarus?

Šiltnamį šįmet užpuolė amarai. Ką daryti, kad kitąmet situacija nepasikartotų? O kaip kovoti su vynuoges pažeidusia netikrąja miltlige? Ir kaip paruošti remontantines braškes žiemai? Į šiuos klausimus atsako specialistai.

„Šiais metais stiklinį šiltnamį užpuolė kenkėjai. Jame augusių paprikų ir baklažanų lapai itin gausiai aplipo pilkšvais amarais. Šiuos augalus išrovėme ir rugsėjo mėnesį pasėjome ridikėlių. Juos irgi sunaikino amarai. Šiltnamyje taip pat auga petražolės. Ir ant jų pilna amarų. Labai prašau, patarkite, ką daryti, kad kitais metais apsisaugočiau nuo šių kenkėjų?“
Nuėmę derlių šiltnamyje nepalikite augalų atliekų, perkaskite žemę. Kitais metais nuo pat pavasario stebėkite daržoves. Vos pasirodžiusius amarus nesunku išnaikinti ekologiškais svogūnų lukštų, dilgėlių, česnakų arba tabako nuovirais, žaliojo muilo tirpalu, netgi gėrimu „Coca cola“. Nelaukite, kol kenkėjai stipriai pažeis augalus ar net sunaikins derlių. Labai užpultus augalus reikėtų nupurkšti insekticidais.

„Kaip paruošti „vijoklines“ braškes žiemai?“
Dauguma remontantinių braškių ir jų atžalų, įsišaknijusių žemėje, žiemoja gerai. Palikti ant atramų ar kabantys augalai nušąla. Patariame Jums dalį atžalų paskleisti ant žemės – gal dar spės įsišaknyti, kad kitais metais turėtumėte jaunų kerelių. Silpnesnes braškes žiemai pridenkite eglišakėmis.

„Kas nutiko vynuogėms? Dar vasaros viduryje pradėjo ruduoti ir kristi lapai, o uogos tarsi sudžiūvo. Nenuskynėme nė vienos – baisu buvo net ragauti. Dabar nukarpėme visus ūgliukus, lapus – palikome tik sumedėjusią dalį. Patarkite, kaip išgelbėti augalus. Kas jiems nutiko? Ar mes pasielgėme teisingai? Ar galime tikėtis derliaus kitais metais?“
Tikslią ligą galima nustatyti tik laboratorijoje, bet iš Jūsų aprašymo atrodo, kad vynmedžius stipriai pažeidė netikroji miltligė. Tikėtina, kad kitais metais ji pasikartos. Labai gerai, kad surinkote visas sausas augalų dalis, bet žievės plyšiuose, ant žemės sporų vis tiek liko. Pavasarį, prieš žydėjimą, vynmedžius būtinai nupurkškite fungicidais. Antrą kartą – kai užsimegs uogos. Jei vasara bus šilta ir drėgna, purkšti teks ir trečią kartą.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 19, antradienis.
  • Saulė teka 06:23, leidžiasi 18:31.
  • Mėnulis teka 11:24, leidžiasi 05:08.
  • Mėnulis Liūte 21:32, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis kovo 17 d.
  • Juozapas (Juozas, Juzė), Juozapota, Vilys, Vilė
  • Šv. Juozapas. Pempės diena. Tarptautinė kliento diena
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines, prieskonines daržoves. Sėkite veją. Persodinkite, laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Skiepykite vaismedžius, spygliuočius.
  • Jei tą dieną parskrenda pempės, prasidės atšilimas. Jei tą dieną giedra, galima tikėtis pieningų metų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius