• balandžio 12 d., Penktadienis

Kaip skoningai įsirengti būstą?

Dar tik pradėjus namo renovaciją ar naujo statybą, neretai statybinių medžiagų parduotuvėse akimis prabėgame per interjero apdailos medžiagas ir detales. Mintyse ima kurtis vieni už kitus gražesni užbaigti ir apstatyti namai. Turint platų pasirinkimą, vis dėlto galima lengvai pasimesti, kaip suderinti patinkančias spalvas, interjero detales, kaip susikurti tokį interjerą, kuris atspindėtų šeimininkų asmeninį stilių, gyvenimo būdą, ypač jei darote tai pirmą kartą, o dizainerių paslaugos – per brangios. Dalinamės patarimais, kuriuos taikydami dizaineriai sukuria vientisus, harmoningus ir savininkų skonį atspindinčius interjerus.

 

 

 

1. Pradėkite nuo ruletės ir užrašų knygutės.

Daugelis girdėjo patarimą vengti apsipirkti bakalėjoje, kai esate alkanas, nes tai lemia prastą pasirinkimą. Tas pats pasakytina ir apie baldų parduotuves – neikite apsipirkti išsigandę vien dėl to, kad turite tuščią būstą – neskubėkite jo apstatyti visais įmanomais baldais. Pradėkite nuo kambario, kurį norite įrengti, apsiginklavę matavimo metru ir užrašų knygute. Prieš pradėdami planuoti interjerą, išsimatuokite kiekvieno kambario, kurį ketinate dekoruoti, ilgį ir plotį, lubų aukštį bei kitus elementus, kurie gali trukdyti – laiptus, kolonas, radiatorius ir kitas kliūtis. Taip patariama išmatuoti ir langų angas, taip pat sienų erdvę jų apačioje, viršuje ir šonuose, kad galėtumėte susiplanuoti ir langų uždengimą.

Pirmąja daugelio žmonių klaida interjero dizaineriai įvardija netinkamo dydžio daiktų pirkimą. Pavyzdžiui, perkamos per duris netelpančios sofos, per maži valgomieji stalai ir per dideli rašomieji, naktiniai staliukai, kuriems miegamajame pritrūksta vietos. Kruopštus erdvės išmatavimas gali padėti išvengti tokių problemų. Turėdami matmenis, juos galite sukelti į interjero planavimo programėles ir pradėti eksperimentuoti su baldų išdėstymu.

 

2. Išgryninkite idėją: kokie bus jūsų namai?Įsirengdami namus, pagalvokite apie savo gyvenimo būdą: ar esate kompanijos žmonės, ar erdvę planuojate tik sau? Priklausomai nuo to rinkitės ir baldus. Atsižvelgdami į savo poreikius, kurkite ne kam kitam, o sau jaukią erdvę. Jei dažnai sulaukiate svečių, apgalvokite sėdimas vietas ir stalo serviravimo galimybes, jei mėgstate rankdarbius, raskite mylimai veiklai ramų kampelį, apgalvokite daiktų saugojimo sprendimus. Namus kuriate sau, tad pagalvokite apie tai, ką mėgstate ar apie ką galbūt svajojote nuo vaikystės.

 

 

3. Įkvėpimo šaltiniai – socialiniai tinklai ir programėlės.

Išsigryninę aiškią viziją, įkvėpimo galite pasisemti interjero žurnaluose bei socialiniuose tinkluose, kuriuose gausu idėjų, kaip įsirengti namus. Radę patinkančią idėją, ją išanalizuokite, atkreipkite dėmesį, kur kokios medžiagos naudojamos, kaip derinamos sienų spalvos ir tekstilės raštai. Jei jau turite viziją ir idėją savo galvoje, ją perkelti į realybę galite ir pasitelkę programėles, kurios leidžia patiems virtualiai sudėlioti išsirinktus baldus ar buitinę techniką. Pavyzdžiui, žinomų buitinės technikos gamintojų interneto svetainėse galima rasti specialiai sukurtų programėlių, kurios leis pasirinktą buitinę techniką virtualiai „įmontuoti“ į skirtingus interjerus. Tokia vizualizacija padės įsivaizduoti, ar norimas produktas derės prie pasirinkto stiliaus.

 

 

Tekstas – Agnės Misiūnaitės-Virbalienės. Nuotraukos – Pexels ir Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2023 m. vasario mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 12, penktadienis.
  • Saulė teka 06:23, leidžiasi 20:17.
  • Mėnulis teka 07:29, leidžiasi 00:50.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 8 d.
  • Galmantas, Damijonas, Julijus (Julius), Jūratė, Zenonas
  • Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius