• birželio 21 d., Šeštadienis

Kaip teisingai paruošti dirvą vejai?

Vejos augimas, reprezentatyvumas, vešlumas, spalva priklauso nuo to, kokiame dirvožemyje auga. Tad įrengiant veją svarbu tinkamai dirvą paruošti, o, jei reikia, ir drenuoti.

Dirvos paruošimas susideda iš:

a) Piktžolių naikinimo. Tai atliekama mechaniniu būdu perkasant dirvą ir išrenkant šaknis arba galima naikinti piktžoles tam skirtais herbicidais jų aktyvaus augimo metu;
b) Šiukšlių, akmenų, grumstų išrinkimo iš viršutinio dirvos sluoksnio. Tai galima daryti rankiniu būdu arba naudojant specialius įrenginius;
c) Dirvos paviršiaus struktūros gerinimo. Normalios dirvos supurenamas tik paviršius. Į lengvas smėlingas dirvas įmaišoma organinių medžiagų: žemutinių durpių, komposto ir molingos žemės. Sunkios dirvos gali būti palengvintos įmaišant rupaus smėlio, komposto, perpuvusių durpių ar žievių, kompostuotų pjuvenų.
Jei statant namą derlingas dirvos paviršius buvo sustumtas į krūvas, galite jį naudoti kaip viršutinį sluoksnį būsimai vejai sėti. Per statybų eigos metus ar keletą metų dauguma piktžolių šaknų šiose krūvose sunyks. Patartina prieš paskleidžiant juodžemį sunaikinti ant krūvų augančias piktžoles. Jei susidaro bent 15–20 cm storio viršutinis sluoksnis, po juo galite supilti kad ir prastesnės kokybės, tačiau pageidautina laidžios struktūros grunto pasluoksnį. Jei sklypo gruntas yra žvyringas ar laidaus neturtingo smėlio, apatiniam sluoksniui naudokite vidutinio sunkumo priemolį su organinio substrato priemaiša. Skleisdami sunkesnės struktūros podirvio gruntą stenkitės suformuoti reikiamus nuolydžius – tada greičiau pasiskirstys perteklinis paviršinis vanduo.
Dirvos paviršių galite išlyginti akėčiomis, krautuvo kaušu, traktoriaus priekiniu peiliu. Galutinis lyginimas atliekamas rankiniu būdu: grėbliais, lentomis, prie virvių pririštu velkamu sunkiu skersiniu ar kopėčiomis. Didesniuose plotuose galima naudoti įrenginius, montuojamus prie mažų traktorių ar krautuvų.
Dirvą drenuoti reikia, atsižvelgiant į jos struktūrą ir sklypo nuolydžius. Paprastai šlampa žemutinės sklypo dalys, patvoriai ir lygūs, be nuolydžio plotai su sunkiu podirviu. Tokiu atveju geriausiai padės seklus, 30–50 cm gylyje išvedžiotas drenažas. Jei papildomai po viršutiniu juodžemio sluoksniu papilsite 7–10 cm drenažinį rupaus smėlio ar žvyro pasluoksnį, tai veja po bet kokio lietaus greitai pradžius. Lygesniuose plotuose su mažais nuolydžiais drenažą geriau daryti visame plote, o sklypuose su aiškiu nuolydžiu gali pakakti įrengti drenažo linijas apatinėse dalyse. Patogiausia išvedžioti drenažą prieš užvežant paskutinį juodžemio sluoksnį. Juk viena iš gražios vejos sąlygų yra vienodas bent apie 10 cm storio viršutinis juodžemio sluoksnis.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 01:42, leidžiasi 17:18.
  • Mėnulis Jautyje 04:59, dylantis, IV ketvirtis. Delčia birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Galima sodinti šakniavaisius, juos tręšti, krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą. Galima genėti medžius, krūmus. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Tręškite augalus, palaistykite rūgščią žemę mėgstančiuosius parūgštintu vandeniu. Skinkite gėles - gerai laikysis vandeny. Ypač palankus metas rinkti ir džiovinti dilgėlių lapus. Nepalanki diena konservuoti, virti uogienes.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius