• birželio 20 d., Ketvirtadienis

Kaip teisingai paruošti sodinamąją medžiagą?

Ligoms pasireikšti didelės įtakos turi laikymo sąlygos. Netinkamai laikant galima prarasti net ir sveiką sodinamąją medžiagą. Mažiau apkrėsti šakniagumbiai ir gumbasvogūniai pasodinti suželia, augalai auga, tačiau vasarą pastebėsite įvairių negalavimų. Augalai būna menki, anksti pradeda gelsti, vysti, džiūti, žiedstiebiai nenormalūs, išsikreivinę, žiedai neišsiskleidžia, nudžiūsta. Dažnai net sakoma: „sulindo atgal į žemę“. Tad kaip teisingai sodinamąją medžiagą paruošti?

* Pirmiausia rūpestingai apžiūrėkite, ar nėra pažeidimų. Patikrinkite, ar šakniagumbiai ir gumbasvogūniai neapėję pelėsiu ir nepradėję pūti. Imdami juos į rankas nepažeiskite augančių „akučių“. Labiau pažeistų gumbasvogūnių geriau visai nesodinti, o kitus, jei reikia, išpjaustykite, pašalinkite pažeistus audinius.
* Labai svarbu, kaip iki sodinimo sandėliuojate šakniagumbius ir gumbasvogūnius. Jokiu būdu negalima jų laikyti neigiamoje temperatūroje, tačiau nepersistenkite ir su šiluma. Geriausia vėsi, bet ne per šalta patalpa. Ne mažiau svarbūs veiksniai yra tamsa ir drėgmė. Tinkamų vietų rasite rūsyje ir palėpėje. Periodiškai sodinamąją medžiagą reikia patikrinti.
* Šakniagumbių ir gumbasvogūnių žaizdas rekomenduojama prieš sodinant, ypač po kruopštaus mechaninio valymo, kai tenka apipjaustyti ir pašalinti pažeistus audinius, apibarstyti medžio anglies milteliais. Puikiai tinka sutrinta vaistinėje pirkta anglis. To reikia, kad žaizdos greičiau užgytų, neįsimestų infekcija iš dirvos ir iš išorės.
* Kitas darbas – sodinamosios medžiagos dezinfekavimas. Dažniausiai bėdos prasideda nuo šaknų, šakniagumbių, gumbasvogūnių ar kaklelio (stiebo dalis, esanti virš gumbasvogūnio, po žeme). Beicavimas yra daug efektyvesnė priemonė už purškimą. Rekomenduojama prieš sodinimą šakniagumbius ir gumbasvogūnius pamirkyti specialiuose tirpaluose. Tinka 0,3 proc. fungicido „Previcur“ arba 0,15 proc. „Previcur Energy“ tirpalas, kuriame mirkoma 15–20 minučių. 0,1–0,15 proc. kalio permanganato tirpale (jis turėtų būti intensyvios raudonos spalvos) laikoma apie dvi valandas. Reikia laikytis šių normų, nes didesnis cheminių medžiagų kiekis gali suvėlinti augalų dygimą, stabdyti augimą ar net visai juos sunaikinti.
* Ne mažiau svarbu sodinamąsias augalų dalis pamirkyti specialiose trąšose, kuriose esančios medžiagos skatina tvirtą šaknų sistemos vystymąsi, gerą prigijimą, krūmijimąsi, augimą. 
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download intex firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Birželio 20, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 07:29.
  • Mėnulis Vandenyje 05:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 17 d.
  • Florentina, Silverijus, Žintautė.
  • Pasaulinė pabėgėlių diena. Devintinės.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles, kad gausiai žydėtų. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Valykite rūsius. Nepalanki diena laistyti, pikuoti daigelius.
  • Kai samanos prie medžio ima drėkti, netrukus lis.

Įvykių kalendorius

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus