• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Kaip teisingai paruošti sodinamąją medžiagą?

Ligoms pasireikšti didelės įtakos turi laikymo sąlygos. Netinkamai laikant galima prarasti net ir sveiką sodinamąją medžiagą. Mažiau apkrėsti šakniagumbiai ir gumbasvogūniai pasodinti suželia, augalai auga, tačiau vasarą pastebėsite įvairių negalavimų. Augalai būna menki, anksti pradeda gelsti, vysti, džiūti, žiedstiebiai nenormalūs, išsikreivinę, žiedai neišsiskleidžia, nudžiūsta. Dažnai net sakoma: „sulindo atgal į žemę“. Tad kaip teisingai sodinamąją medžiagą paruošti?

* Pirmiausia rūpestingai apžiūrėkite, ar nėra pažeidimų. Patikrinkite, ar šakniagumbiai ir gumbasvogūniai neapėję pelėsiu ir nepradėję pūti. Imdami juos į rankas nepažeiskite augančių „akučių“. Labiau pažeistų gumbasvogūnių geriau visai nesodinti, o kitus, jei reikia, išpjaustykite, pašalinkite pažeistus audinius.
* Labai svarbu, kaip iki sodinimo sandėliuojate šakniagumbius ir gumbasvogūnius. Jokiu būdu negalima jų laikyti neigiamoje temperatūroje, tačiau nepersistenkite ir su šiluma. Geriausia vėsi, bet ne per šalta patalpa. Ne mažiau svarbūs veiksniai yra tamsa ir drėgmė. Tinkamų vietų rasite rūsyje ir palėpėje. Periodiškai sodinamąją medžiagą reikia patikrinti.
* Šakniagumbių ir gumbasvogūnių žaizdas rekomenduojama prieš sodinant, ypač po kruopštaus mechaninio valymo, kai tenka apipjaustyti ir pašalinti pažeistus audinius, apibarstyti medžio anglies milteliais. Puikiai tinka sutrinta vaistinėje pirkta anglis. To reikia, kad žaizdos greičiau užgytų, neįsimestų infekcija iš dirvos ir iš išorės.
* Kitas darbas – sodinamosios medžiagos dezinfekavimas. Dažniausiai bėdos prasideda nuo šaknų, šakniagumbių, gumbasvogūnių ar kaklelio (stiebo dalis, esanti virš gumbasvogūnio, po žeme). Beicavimas yra daug efektyvesnė priemonė už purškimą. Rekomenduojama prieš sodinimą šakniagumbius ir gumbasvogūnius pamirkyti specialiuose tirpaluose. Tinka 0,3 proc. fungicido „Previcur“ arba 0,15 proc. „Previcur Energy“ tirpalas, kuriame mirkoma 15–20 minučių. 0,1–0,15 proc. kalio permanganato tirpale (jis turėtų būti intensyvios raudonos spalvos) laikoma apie dvi valandas. Reikia laikytis šių normų, nes didesnis cheminių medžiagų kiekis gali suvėlinti augalų dygimą, stabdyti augimą ar net visai juos sunaikinti.
* Ne mažiau svarbu sodinamąsias augalų dalis pamirkyti specialiose trąšose, kuriose esančios medžiagos skatina tvirtą šaknų sistemos vystymąsi, gerą prigijimą, krūmijimąsi, augimą. 
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus