• sausio 24 d., Pirmadienis

Kalėdos iš apelsinų ir šakelių

Interjero specialistai paskutiniu metu išskiria tris populiariausias kalėdinės namų puošybos tendencijas: tai natūralistinė kryptis, minimalistinė puošyba ir klasikiniai sprendimai. Drauge pastebimas vis augantis entuziazmas apskritai puoštis namus bei dekoruoti erdves ne tik pirktiniais, bet ir savos gamybos aksesuarais.

 

 

 

 

 

Į kiemus žengiant šventėms, atsigręžiame į savo kambarius ir apmąstome, kuo puošimės šiemet. Priklausomai nuo interjero ir laikmečio nuotaikų, nuo požiūrio į tvarumą ir ekologiją, svarstome naujas idėjas ir skubame jas pildyti, arba naujai permąstome jau ne pirmus metus naudojamų dekoracijų galimybes. Jei puošybai rinksimės gamtos detales – uogas, vaisius, šakeles, cinamono lazdeles, kankorėžius, tuomet būsime draugiški aplinkai ir net kurdami naujus elementus neapkrausime jos vienkartiniais pirkiniais. Jei ruošiamės įsigyti seniai svajotą namų kalėdinio dekoro akcentą, mąstykime iškart keletui metų į priekį: kad neįsigytume kažko, kieno grožis galios tik vieną sezoną.

 Kurdami kalėdinį rūbą savo namams, išlaikykite stilistinį vientisumą ir saiką: rinkitės ne spalvų įvairovę ir vaivorykštės principą, bet keletą vyraujančių tonų, nemaišykite viso parduotuvių asortimento vienoje erdvėje, derinkite medžiagas ir jų prigimtį. Nusistatykite aiškią puošybos kryptį: tegul vyrauja arba natūralios, arba modernios, arba tradicinės idėjos. O gal rinksitės universalumą, skandinavišką minimalizmą, ar atsigręšite į senovės papročius? Tegul šventės įgyja ne tik išvaizdą, bet ir prasmę: sukurkite savąjį Kalėdų mitą!

 

Eglutės variacijos

Eglutės tema kasmet tampa nemenka problema: jeigu neturime kiemo su šventėms puošiama augančia gyva žaliaskare, susiduriame su svarstymais, ką įsigyti. Plastikinės eglutės – nepalankios gamtai, nekvepia mišku ir neteikia tikrumo jausmo. Kirstos eglutės prieštarauja ekologijos ir tvarumo dėsniams, o gyvos eglės vazonuose net ir pasodintos vis dėlto per žiemą dažnai neišgyvena ir papildo liūdnai nudžiūvusių augalų istoriją. Todėl vis dažniau interjerų puošyboje atsiranda improvizuotų eglučių – tokių, kaip ši. Iš rąstelių sukurta eglė akimirksniu sukuria kalėdinę atmosferą ir atrodo ne tik originaliai, bet ir subtiliai, tyliai, ypač dera su minimalizmo estetika ir pasirinkta natūralistinių Kalėdų kryptimi.

 

 

 

Žaluma už stiklo

Kėnio ar eukalipto šakelės puikiai laikosi ir nuostabiai atrodo įvairiose puošybinėse idėjose. Kodėl nepasigaminus minimalistinių kalėdinės eglutės dekoracijų? Įsigiję plastikinių ar stiklinių bumbulų, į jų vidų galite įdėti tai, kas telpa pro nedidelę viršūnės ertmę. Žaliuojančios šakelės – puikus sprendimas. Tiesa, ant eglutės ar kėnio tokie bumbulai vizualine prasme gali susilieti ir išnykti, todėl tokias puošmenas verčiau integruoti į žalumos stokojantį foną, kuriame išryškėtų šakelių grožis.

Natūralios puošmenos

Šiandien žaislus eglutei puošti galime rinktis iš begalinės įvairovės. Tačiau gręžtis į natūralumą ir savadarbes idėjas vis dažniau renkasi gamtos ištekliais besirūpinantys žmonės. Citrusinių vaisių cukatos (cukruje virti, cukraus sirupe įmirkyti ir išdžiovinti vaisiai, jų gabaliukai arba žievelės), cinamono lazdelės, kokoso skiltelės, džiovintos apelsinų žievelės, rojaus obuoliukai, kaštonai ir kiti pačių paruošti dekoravimo atributai ne tik dailiai atrodys, bet ir leis išlikti darnoje su aplinka bei kurti prasmingą susiliejimo su žeme, miškais, įmigusia žaluma jausmą.

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotraukos – AGV, LPS.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. gruodžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Sausio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:21, leidžiasi 16:41.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 10:53.
  • Mėnulis Svarstyklėse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis sausio 18 d.
  • Artūras, Bukanta, Bukantas, Felicija, Galvilas, Galvilė, Mažvydas, Lėta, Šarūnas, Timotiejus, Vygaudas, Vilgaudas
  • Tarptautinė švietimo diena. Pasaulinė Afrikos ir afrikietiškos kilmės asmenų kultūros diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų dienos. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite rūsius ir tvartus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas. Sudėkite ant palangės indus su dygstančiomis svogūninėmis gėlėmis, palaistykite. Nepatartina laistyti augalų, ruošti malkų.
  • Žiema su sermėga, vasara su šienu.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar jau ėmėtės daržo planavimo?

Įvykių kalendorius

e-seklos
darzoviuseklos
IGLU