Kalėdos iš apelsinų ir šakelių

Interjero specialistai paskutiniu metu išskiria tris populiariausias kalėdinės namų puošybos tendencijas: tai natūralistinė kryptis, minimalistinė puošyba ir klasikiniai sprendimai. Drauge pastebimas vis augantis entuziazmas apskritai puoštis namus bei dekoruoti erdves ne tik pirktiniais, bet ir savos gamybos aksesuarais.

 

 

 

 

 

Į kiemus žengiant šventėms, atsigręžiame į savo kambarius ir apmąstome, kuo puošimės šiemet. Priklausomai nuo interjero ir laikmečio nuotaikų, nuo požiūrio į tvarumą ir ekologiją, svarstome naujas idėjas ir skubame jas pildyti, arba naujai permąstome jau ne pirmus metus naudojamų dekoracijų galimybes. Jei puošybai rinksimės gamtos detales – uogas, vaisius, šakeles, cinamono lazdeles, kankorėžius, tuomet būsime draugiški aplinkai ir net kurdami naujus elementus neapkrausime jos vienkartiniais pirkiniais. Jei ruošiamės įsigyti seniai svajotą namų kalėdinio dekoro akcentą, mąstykime iškart keletui metų į priekį: kad neįsigytume kažko, kieno grožis galios tik vieną sezoną.

 Kurdami kalėdinį rūbą savo namams, išlaikykite stilistinį vientisumą ir saiką: rinkitės ne spalvų įvairovę ir vaivorykštės principą, bet keletą vyraujančių tonų, nemaišykite viso parduotuvių asortimento vienoje erdvėje, derinkite medžiagas ir jų prigimtį. Nusistatykite aiškią puošybos kryptį: tegul vyrauja arba natūralios, arba modernios, arba tradicinės idėjos. O gal rinksitės universalumą, skandinavišką minimalizmą, ar atsigręšite į senovės papročius? Tegul šventės įgyja ne tik išvaizdą, bet ir prasmę: sukurkite savąjį Kalėdų mitą!

 

Eglutės variacijos

Eglutės tema kasmet tampa nemenka problema: jeigu neturime kiemo su šventėms puošiama augančia gyva žaliaskare, susiduriame su svarstymais, ką įsigyti. Plastikinės eglutės – nepalankios gamtai, nekvepia mišku ir neteikia tikrumo jausmo. Kirstos eglutės prieštarauja ekologijos ir tvarumo dėsniams, o gyvos eglės vazonuose net ir pasodintos vis dėlto per žiemą dažnai neišgyvena ir papildo liūdnai nudžiūvusių augalų istoriją. Todėl vis dažniau interjerų puošyboje atsiranda improvizuotų eglučių – tokių, kaip ši. Iš rąstelių sukurta eglė akimirksniu sukuria kalėdinę atmosferą ir atrodo ne tik originaliai, bet ir subtiliai, tyliai, ypač dera su minimalizmo estetika ir pasirinkta natūralistinių Kalėdų kryptimi.

 

 

 

Žaluma už stiklo

Kėnio ar eukalipto šakelės puikiai laikosi ir nuostabiai atrodo įvairiose puošybinėse idėjose. Kodėl nepasigaminus minimalistinių kalėdinės eglutės dekoracijų? Įsigiję plastikinių ar stiklinių bumbulų, į jų vidų galite įdėti tai, kas telpa pro nedidelę viršūnės ertmę. Žaliuojančios šakelės – puikus sprendimas. Tiesa, ant eglutės ar kėnio tokie bumbulai vizualine prasme gali susilieti ir išnykti, todėl tokias puošmenas verčiau integruoti į žalumos stokojantį foną, kuriame išryškėtų šakelių grožis.

Natūralios puošmenos

Šiandien žaislus eglutei puošti galime rinktis iš begalinės įvairovės. Tačiau gręžtis į natūralumą ir savadarbes idėjas vis dažniau renkasi gamtos ištekliais besirūpinantys žmonės. Citrusinių vaisių cukatos (cukruje virti, cukraus sirupe įmirkyti ir išdžiovinti vaisiai, jų gabaliukai arba žievelės), cinamono lazdelės, kokoso skiltelės, džiovintos apelsinų žievelės, rojaus obuoliukai, kaštonai ir kiti pačių paruošti dekoravimo atributai ne tik dailiai atrodys, bet ir leis išlikti darnoje su aplinka bei kurti prasmingą susiliejimo su žeme, miškais, įmigusia žaluma jausmą.

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotraukos – AGV, LPS.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. gruodžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius