• liepos 3 d., Penktadienis

Kalkinės trąšos: kada ir kiek?

Jei daržo žemė rūgšti, gelbsti kalkinimas. Dažniausiai naudojami klintmilčiai. Parduotuvėse siūloma įsigyti dolomitmilčių. Juose gausu kalcio (apie 52 proc.), magnio (apie 43 proc.), karbonatų, kurie ne tik mažina dirvos rūgštingumą, bet ir naikina samanas.

Kalkinių trąšų norma priklauso nuo dirvos rūgštingumo, jos mechaninės sudėties. Rūgštesnėms priemolio ir molio dirvoms klintmilčių reikia daugiau (iki 400–500 g/m2), o priesmėlio, smėlio – mažiau (200–300 g/m2). Panašiai išbarstoma ir dolomitmilčių, kurie ypač tinka smėlingoms dirvoms, durpžemiams. Jais verta pagerinti ir šiltnamių, gėlynų ar vejos žemę. Rūgščioje dirvoje galima paskleisti kreidos, fosforitmilčių, gesintų kalkių ir kt. Drėgnos kreidos norma 1,3 karto padidinama, gesintų kalkių norma trečdaliu sumažinama.

Lengvos smėlio dirvos kalkinamos kas 3–4 metai, priesmėlio – kas 4–5, molio ir priemolio – kas 5–6 metus. Kalkės išbarstomos tolygiai ir įterpiamos į 7–10 cm gylį. Geriausia šį darbą atlikti rudenį, bet galima ir pavasarį. Svarbu, kad iki sodinimo dar būtų likusios nors kelios savaitės. Kalkines trąšas galima išberti ir žiemą. Jos į dirvą patenka sniegui ištirpus.

Ne visos daržovės mėgsta šviežiai kalkintas dirvas. Rudenį pakalkintoje lysvėje patartina sodinti kopūstus ir burokėlius. Kitoms daržovėms geriausia paskleisti tik pusę normos. Bulvių lauko verčiau visai nekalkinti – jos bus rauplėtos ir šašuotos. Kalkių nemėgsta morkos, ankštinės daržovės, agurkai, pomidorai, petražolės.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 3, penktadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 20:28, leidžiasi 03:09.
  • Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d
  • Anatolijus, Rytis, Liudmina, Vaidilas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius