• gruodžio 2 d., Trečiadienis

Kalkinės trąšos: kada ir kiek?

Jei daržo žemė rūgšti, gelbsti kalkinimas. Dažniausiai naudojami klintmilčiai. Parduotuvėse siūloma įsigyti dolomitmilčių. Juose gausu kalcio (apie 52 proc.), magnio (apie 43 proc.), karbonatų, kurie ne tik mažina dirvos rūgštingumą, bet ir naikina samanas.

Kalkinių trąšų norma priklauso nuo dirvos rūgštingumo, jos mechaninės sudėties. Rūgštesnėms priemolio ir molio dirvoms klintmilčių reikia daugiau (iki 400–500 g/m2), o priesmėlio, smėlio – mažiau (200–300 g/m2). Panašiai išbarstoma ir dolomitmilčių, kurie ypač tinka smėlingoms dirvoms, durpžemiams. Jais verta pagerinti ir šiltnamių, gėlynų ar vejos žemę. Rūgščioje dirvoje galima paskleisti kreidos, fosforitmilčių, gesintų kalkių ir kt. Drėgnos kreidos norma 1,3 karto padidinama, gesintų kalkių norma trečdaliu sumažinama.

Lengvos smėlio dirvos kalkinamos kas 3–4 metai, priesmėlio – kas 4–5, molio ir priemolio – kas 5–6 metus. Kalkės išbarstomos tolygiai ir įterpiamos į 7–10 cm gylį. Geriausia šį darbą atlikti rudenį, bet galima ir pavasarį. Svarbu, kad iki sodinimo dar būtų likusios nors kelios savaitės. Kalkines trąšas galima išberti ir žiemą. Jos į dirvą patenka sniegui ištirpus.

Ne visos daržovės mėgsta šviežiai kalkintas dirvas. Rudenį pakalkintoje lysvėje patartina sodinti kopūstus ir burokėlius. Kitoms daržovėms geriausia paskleisti tik pusę normos. Bulvių lauko verčiau visai nekalkinti – jos bus rauplėtos ir šašuotos. Kalkių nemėgsta morkos, ankštinės daržovės, agurkai, pomidorai, petražolės.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Gruodžio 2, trečiadienis.
  • Saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 17:16, leidžiasi 10:23.
  • Mėnulis Vėžyje 05:33, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 30 d.
  • Aurelija, Paulina, Milmantė, Svirgailas
  • Tarptautinė vergovės panaikinimo diena
  • Lapų diena. Šildomuose šiltnamiuose sėkite gūžines salotas, kitus augalus, tręškite, kad lapotų, laistykite. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite pelėsius. Skalbkite, valykite, blizginkite puodus ir kitus indus, kepkite įvairiausius kepinius.
  • Savam krašte ir žiema maloni.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius