• birželio 17 d., Antradienis

Kambarinės gerberos įnoriai

Kodėl nežydi kambarinė gerbera? Kaip nuo amarų išgelbėti pelargoniją? Kodėl nesulaukiama orchidėjos žiedų? Į šiuos ir kitus klausimus apie kambarines gėles atsako specialistai.

„Auginu kambarinę gerberą. Gėlė leidžia lapus, bet nežydi. Sukrauna mažytį žieduką, ir jis nustoja augti, paskui sudžiūsta. Tačiau lapus gėlė leidžia ir toliau. Kai įmanoma, stengiuosi laikyti saulėje, dieną kambaryje temperatūra yra 18 laipsnių. Prašau, patarkite, ką daryti.“
Paaugę gėlių žiedeliai sudžiūsta tada, kai kambaryje oras per sausas. Lapams vystytis tokios drėgmės užtenka, bet žiedams – ne visada. Pasirinkite Jums patogų būdą drėkinti aplinkos orą. Gausiai purkšti gerberų nereikėtų, nes prie lapų pagrindų susikaupęs vanduo gali sukelti puvinį. Nepamirškite jų patręšti trąšomis su mikroelementais žydinčioms gėlėms.

„Mano pelargonijas užpuolė amarai. Kaip gelbėti gėlytes, ar jos sulauks pavasario?“

Didžiąją dalį amarų sunaikinsite nuplaudami pelargonijas kambario temperatūros vandens srove. Kai augalai apdžius, nupurkškite kalio muilo „Žaliasis“ tirpalu. Tai reikėtų daryti kelis kartus kas 5 dienas, kol amarų nebeliks. Negyvenamose patalpose juos galima naikinti įvairiais cheminiais insekticidais.

„Kodėl džiūsta jukos lapai?“
Dažniausiai jukos lapai džiūsta, jei pažeistos šaknys. Apžiūrėkite, ar gerai nuteka vandens perteklius iš vazono, ar šis yra tinkamo dydžio, ar nekenkia arti stovintys šildymo įrenginiai.

„Orchidėja išleido 6 šakeles su pumpurais, bet žiedų taip ir nesulaukiau: pumpurai sudžiūvo ir nukrito. Ką daryti?“
Žiediniai pumpurai sudžiūsta neišsiskleidę, jei trūksta maisto medžiagų arba drėgmės, augalas buvo perneštas į kitą vietą arba apsuktas, pro langą gavo šalto oro arba pateko į skersvėjį, kambaryje vėsu arba per karšta, per sausa. Oro drėgnio svyravimus pastebėti labai sunku. Staiga atšalus lauke, radiatoriai pradeda stipriau šildyti ir drėgmė kambaryje tuoj sumažėja. Mes to nejaučiame, o jautriems augalams kaita gali pakenkti. Kiek galite, drėkinkite orą aplink besiruošiančias žydėti orchidėjas. Konkrečiau galėtume patarti tik žinodami, kokios rūšies orchidėją ir kokiomis sąlygomis Jūs auginate.

„Vazoninės rožytės išdžiūsta per kelias dienas. Nesitikėjau, kad žiemą gėles reikės taip dažnai laistyti. 2–3 dienos, ir žemė vazonėlyje tampa visai sausa, lapai pradeda vysti. Gal galima rožytes persodinti į didesnį vazoną?“

Rožės kartais parduodamos pasodintos po 3–5 į labai mažus vazonėlius. Jums tikrai neužteks kantrybės kasdien juos lieti. Be to, augalai netrukus ims skursti. Jei jie šiuo metu žydi, labai atsargiai, neardydami šaknų, perkelkite į didesnį vazoną su kompostine žeme. Laikykite nelabai šiltoje, šviesioje vietoje. Vasarai vazonines rožes geriausia išnešti į lauką.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 17, antradienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 01:09, leidžiasi 11:18.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Daugantas, Laura, Vilmantė, Adolfas, Adolfina, Grigalius, Rimvydas
  • Islandijos nepriklausomybės diena. Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena.
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius