Kambariniai augalai kovo mėnesį

Kovas – tai mėnuo, kai visko norisi, viską reikia sėti, sodinti, persodinti ir kai labiausiai trūksta vietos. Ant palangių šviesos daigams ir kambarinėms gėlėms lyg ir užtektų, bet vazonėlius ir daigyklas statyk nors dviem aukštais.

Išradingesnieji sugalvoja, kaip dviem ar net trimis aukštais sutalpinti augalus. Reikia tik pasukti galvą, paieškoti statybinių prekių parduotuvėje laikiklių ir sukonstruoti lengvai išardomas lentynas. Jos labai pagelbės šį mėnesį ir balandžio pradžioje, kol daigus pamažu bus galima perkelti į balkonus, šiltnamius, vežti į sodus.

Viršutinėje lentynoje sudėkite smulkiausius augalus, o apačioje – didžiausius. Augančių jų nepamirškite kas kelias dienas apsukti, kad nenulinktų į vieną pusę.

 

 

 

Vazonuose – augimo metas

Beveik visos kambarinės gėlės sparčiai auga. Laistykite, tręškite (persodintas – po mėnesio). Rinkdamiesi trąšas atkreipkite dėmesį, kokios grupėms augalams jos skirtos.

Jei yra nepersodintų augalų, tai padaryti dar nevėlu. Senesniųjų, kuriuos pakanka persodinti kartą per 2–3 metus, vazonuose pakeiskite viršutinį žemės sluoksnį.

Saulė skatina ne tik augimą, bet ir daugelio augalų žydėjimą. Žiedpumpurius keliantieji yra jautrūs vietos ir apšvietimo pakeitimui, todėl juos stenkitės palikti taip, kaip augo anksčiau.

 

Auginiai ir sėklos

Dabar geras metas auginiais dauginti pelargonijas, fuksijas, gebenes, tradeskantes, visadžydes begonijas ir kitas, netgi sumedėjusius (pavyzdžiui, fikusus, kinrožes, mirtas) ir kitas gėles. Nukirptos šakelės ir stiebeliai nesunkiai įsišaknija vandenyje, kambario temperatūroje.

Kai kuriuos kambarinius augalus verta sėti. Pavyzdžiui, jautrioji mimoza (Mimosa pudica) po žiemos neišvaizdi, todėl geriau užsiauginti jaunų augalų. Juk jų lapelių jautrumas ir reagavimas į kiekvieną virpesį įdomus ir vaikams, ir suaugusiesiems. Parduotuvėse rasite ir kitų kambarinių augalų sėklų. O virtuvėje – išimtų iš citrinų, granatų, datulių, anonų, kurios taip pat nesunkiai sudygsta vazonėliuose. Gal bus įdomu pažiūrėti, kaip atrodo tokius vaisius nokinantys augalai?

 

Ruošiame balkonus

Balkonuose tikriname oro temperatūrą. Saulėtomis dienomis raskime valandėlę laiko nuvalyti, sutvarkyti palanges, vazonus ir lovelius. Uždaruose balkonuose tuoj galėsime sodinti vėsaus oro nebijančias gėles, pradėti grūdinti daigus, pasisėti prieskoninių augalų.

Kovą net uždaruose balkonuose temperatūra naktimis gali nukristi žemiau 0 ºC, todėl kambarinėms gėlėms ten dar ne vieta. Bet našlaitės, heleborai, raktažolės ir įvairiausios pavasarinės svogūninės jau gali žydėti. Visi šie augalai mėgsta vėsą, todėl balkonuose augs gražesni nei šiltuose kambariuose.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 27, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:03, leidžiasi 18:46.
  • Mėnulis teka 05:38, leidžiasi 15:58.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 22 d.
  • Nikodemas, Rupertas, Lidija, Rūta, Aleksandras
  • Tarptautinė teatro diena
  • Lapų diena. Galima augalus laistyti, purkšti nuo ligų ir kenkėjų, genėti krūmus, gyvatvores, sodinti bulves ir kitus šakniavaisius, sėti veją, prieskonius, tręšti. Naikinkite pelėsius.
  • Jei dūmai iš kamino kyla aukštyn – bus giedra diena, o jei leidžiasi žemyn – bus lietaus.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius