• birželio 15 d., Sekmadienis

Kambarinių augalų priežiūra birželį

Karštis gali būti pavojingas

Dienos dar ilgėja ir netrukus bus pačios ilgiausios – sulauksime Joninių. O kaip oro temperatūra? Birželį pasitaiko labai karštų dienų. Mieste prie pietinių langų augalams dar karščiau nei tuo pat metu kur nors užmiestyje. Vieniems tai patinka, kitiems – ne. Todėl atkreipkite dėmesį į augalo rūšį, poreikius ir išvaizdą. Nuo per didelės kaitros lapai vysta arba nesuvytę nenatūraliai linksta žemyn. Nuo saulės spindulių ant lapų gali atsirasti plačių šviesių dėmių. Stiprus nudegimas – tai ne tik dėmės, bet ir sausos, lyg apdžiūvusios dalys. Taip nudegę lapai neatsigauna, turės išaugti nauji, kad augalai atgautų grožį.

Saulės spinduliai kartais kenkia ir šaknims. Tamsūs plastikiniai vazonai ir žemė gali labai įkaisti, dėl to sutrinka šaknų funkcijos. Vienintelė išeitis – vazonus įstatyti į didesnius išorinius arba apgaubti šviesiu audeklu.

Sausas ir labai šiltas oras – puikios sąlygos voratinklinėms erkutėms daugintis. Jei tik pastebėjote gležną voratinkliuką ar mažyčius gelsvus taškelius, ieškokite šių kenkėjų apatinėje lapų pusėje. Jei radote – augalą skubiai nuplaukite po dušu, nupurkškite insekticidais ar stipriu česnakų nuoviru. Vieno purškimo neužtenka, procedūrą kartokite kas savaitę 3–4 kartus.

 

Tegul auga gražūs

Intensyvus kambarinių augalų augimas tęsiasi. Jie vis tiek linksta į šviesos šaltinio – lango pusę. Nežydinčiuosius kas savaitę truputį pasukite, kad augtų tiesūs. Kraunančiųjų žiedus nereikėtų perstatinėti arba tai darykite atsargiai, po truputį pasukdami vazonus. Staiga pasikeitus apšvietimui, gali nubyrėti žiediniai pumpurai.

Visus augalus būtina reguliariai laistyti. Kaip dažnai – nurodyti neįmanoma. Bet kuris augalas saulėtą dieną išgarina beveik dvigubai daugiau vandens nei apsiniaukusią, todėl saulėtoje vietoje laikomus plačialapius kartais tenka lieti rytą ir vakare.

Nepamirškite, kad šį darbą gali palengvinti į vazonus įsmeigtos laistyklės, kurios pamažu drėkina žemę. Niekada nenaudokite šalto vandens. Staigus temperatūros pasikeitimas šaknų zonoje sukelia stresą, kai kurie net pradeda vysti.

Kalkingo vandens nemėgstantiems augalams (orchidėjoms, hortenzijoms, azalijoms ir pan.) pasistenkite jį parūgštinti keliais citrinų sulčių lašais arba perfiltruokite per durpes.

Persodinti augalai maždaug per mėnesį išeikvoja didžiąją dalį substrate esančių maisto medžiagų. O intensyvaus augimo ir per žydėjimą jų reikia daug. Tręškite nedidelės koncentracijos trąšų tirpalu arba naudokite ilgo veikimo trąšų lazdeles.

Karštomis dienomis kambarinius augalus palepinkite po šiltu dušu arba lengvai apipurkškite.

 

Vasarojantys lauke

Vasarą lauke galėtų augti dauguma kambarinių gėlių. Tik reikia prie naujų sąlygų pratinti palaipsniui ir žinoti, kur kokias apgyvendinti. Ne visos pakenčia vidurdienio kaitrą. Unksmines geriausia sustatyti netankių medžių šešėliuose.

Po lietaus atkreipkite dėmesį, ar vazonuose sudrėko žemė, ar padėkluose netelkšo vanduo.

Kambariniai medeliai (japoniniai ožekšniai, alyvmedžiai, lauramedžiai ir pan.) jau išaugino ilgokus jaunus ūglius. Kad lajos išliktų taisyklingos, birželio pabaigoje šiuos ūglius truputį patrumpinkite.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius