• liepos 9 d., Ketvirtadienis

Kambarinių augalų priežiūra kovą

Ilgėjant dienoms, ypač pavasarį, reikėtų saugoti, kad saulė nepažeistų kambarinių augalų lapų. Paprasčiausia – atitraukti augalus kiek toliau nuo langų. Žinoma, šis būdas labiausiai taikytinas plačialapiams arba turintiems mėsingus lapus ir stiebus. Augalai, natūraliai prisitaikę prie aktyvios saulės, ant palangių jausis puikiai, tik nepamirškite jų dažniau laistyti.

Susiruošus persodinti augalus, reikėtų atkreipti dėmesį į jų būseną. Jeigu žydi, geriau nejudinti. Persodinti augalą galima nebūtinai pavasarį arba rudenį, šį darbą galima atlikti ir kitais metų laikais.

Jeigu augalas neauga, nekrauna žiedų ar neleidžia naujų lapų, jį persodinkite į gerą žemę. Labiausiai tiks kompostinė, parinkta atsižvelgiant į augalo rūšį. Vien trąšos gelbės neilgai, nes jomis nepagerinsime žemės struktūros. Jei ši bloga, oras sunkiai patenka prie augalo šaknų, pablogėja laidumas vandeniui. Į šaknis gali įsimesti puvinys.

Mėnesio pradžioje į šviesią vietą perkelkite tamsoje ar saulės neapšviečiamoje patalpoje žiemojusius kaktusus. Tuos, kurių pumpurai jau gerai išsivystę, palaistykite, o nepabudusius laikykite sausus. Antroje mėnesio pusėje bundančius kaktusus jau galite persodinti.

Pexels nuotr.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:53.
  • Mėnulis teka 00:02, leidžiasi 09:27.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Algirdas, Algirdė, Veronika, Leonardas
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi dažnai iš jų duoną atėmė ir su maišu į svetimus kraštus elgetauti išvarė, – sako suomiai.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius