• balandžio 7 d., Antradienis

Kambarinių augalų priežiūra kovą

Ilgėjant dienoms, ypač pavasarį, reikėtų saugoti, kad saulė nepažeistų kambarinių augalų lapų. Paprasčiausia – atitraukti augalus kiek toliau nuo langų. Žinoma, šis būdas labiausiai taikytinas plačialapiams arba turintiems mėsingus lapus ir stiebus. Augalai, natūraliai prisitaikę prie aktyvios saulės, ant palangių jausis puikiai, tik nepamirškite jų dažniau laistyti.

Susiruošus persodinti augalus, reikėtų atkreipti dėmesį į jų būseną. Jeigu žydi, geriau nejudinti. Persodinti augalą galima nebūtinai pavasarį arba rudenį, šį darbą galima atlikti ir kitais metų laikais.

Jeigu augalas neauga, nekrauna žiedų ar neleidžia naujų lapų, jį persodinkite į gerą žemę. Labiausiai tiks kompostinė, parinkta atsižvelgiant į augalo rūšį. Vien trąšos gelbės neilgai, nes jomis nepagerinsime žemės struktūros. Jei ši bloga, oras sunkiai patenka prie augalo šaknų, pablogėja laidumas vandeniui. Į šaknis gali įsimesti puvinys.

Mėnesio pradžioje į šviesią vietą perkelkite tamsoje ar saulės neapšviečiamoje patalpoje žiemojusius kaktusus. Tuos, kurių pumpurai jau gerai išsivystę, palaistykite, o nepabudusius laikykite sausus. Antroje mėnesio pusėje bundančius kaktusus jau galite persodinti.

Pexels nuotr.

 

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 7, antradienis.
  • Saulė teka 06:36, leidžiasi 20:07.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 06:54.
  • Mėnulis Svarstyklėse 00:17, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 1 d.
  • Donata, Hermanas, Kantautė, Minvydas, Rūtenis.
  • Pasaulinė sveikatos diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nepatartina tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisinių daržovių, sėti pašarinių žolių, laistyti.
  • Jei balandžio mėnesį lyja šiltas lietus, bus geri metai.
gardenis
seklosdarzui
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias priemones naudojate kiaušiniams marginti?

Įvykių kalendorius