• rugsėjo 29 d., Antradienis

Kambarinių augalų priežiūra lapkričio mėnesį

Lapkritis nepalankus kambariniams augalams. Rudenį ir žiemą jie ilsisi, todėl mažiau laistomi. Dėl vandens pertekliaus substrate, ypač esant žemai temperatūrai, šaknys gauna mažiau oro ir žūsta, o antžeminė dalis pradeda vysti. Taigi šiuo laikotarpiu augalus reikia laistyti mažiau.

Geras patarimas. Jei kambariuose labai sausa, drėgną orą mėgstančius augalus sustatykime ant plačių indų su keramzitu. Vandens į šiuos indus įpilkime nedaug. Geriau kiekvieną dieną keramzitą apipurkškime. Jei planuojame kelioms dienoms išvykti, įpilkime šiek tiek daugiau vandens, bet tiek, kad nesiektų vazonų dugnų ir nesisunktų į substratą pro drenažo skylutes. Jei to nepaisysime, augalų šaknys pradės pūti.

Baigiantis rudeniui, perkelkime į šiltesnę vietą augalus, kurie tikrai neperžiemos balkone. Daugiamečius vazonuose apsaugokime nuo šalčio, džiovinančio vėjo ir saulės poveikio. Kad jie neišdžiūtų, laistyti reikia visą rudenį, žiemą – per atodrėkius. Iš anksto būtina pridengti ir šaknis, ir antžeminę dalį. Jei po vazonais, stovinčiais balkone ant grindų, padėsime medinę lentą arba putplasčio lakštą, galėsime būti ramūs – augalų „kojos“ nešals. Geras apsaugos būdas  – mažesnio vazono perkėlimas į didesnį. Tarpus tarp jų užpildykime pjuvenomis, popieriumi, šiaudais ar smulkintu putplasčiu.

Lapkritį gausiai žydi kalijos. Pasodintos rugpjūtį ar rugsėjį kalijos pražysta jau spalio pabaigoje. Jos mėgsta šilumą, tačiau oro temperatūra neturi viršyti 20 °C. Šias gėles labai mėgsta kenkėjai. Vos tik atsiranda proga, masiškai plinta voratinklinės erkutės. Kad taip nenutiktų, augalus reikia nuolat purkšti drungnu vandeniu. Nevėdinamuose kambariuose juos gali užpulti puvinys.

Kalijos dauginamos šakniastiebiais. Juos reikia dalyti, kiekvieną gabaliuką paliekant su pumpuru. Trečiaisiais ar ketvirtaisiais auginimo metais nauji augalai jau sukraus daug žiedų.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 28, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:02.
  • Mėnulis teka 18:37, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Žuvyse 18:33, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Saliamonas, Tautvydas, Vaclovas (Vacys), Vientautė
  • Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino diena. Pasaulinė pasiutligės diena. Tuskulėnų aukų atminimo diena.
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, sėti sideratus, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, veją. Šią dieną nupjauta žolė greitai ataugs ir bus tanki. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gerai ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius