• lapkričio 18 d., Pirmadienis

Kambarinių augalų priežiūra lapkričio mėnesį

Lapkritis nepalankus kambariniams augalams. Rudenį ir žiemą jie ilsisi, todėl mažiau laistomi. Dėl vandens pertekliaus substrate, ypač esant žemai temperatūrai, šaknys gauna mažiau oro ir žūsta, o antžeminė dalis pradeda vysti. Taigi šiuo laikotarpiu augalus reikia laistyti mažiau.

Geras patarimas. Jei kambariuose labai sausa, drėgną orą mėgstančius augalus sustatykime ant plačių indų su keramzitu. Vandens į šiuos indus įpilkime nedaug. Geriau kiekvieną dieną keramzitą apipurkškime. Jei planuojame kelioms dienoms išvykti, įpilkime šiek tiek daugiau vandens, bet tiek, kad nesiektų vazonų dugnų ir nesisunktų į substratą pro drenažo skylutes. Jei to nepaisysime, augalų šaknys pradės pūti.

Baigiantis rudeniui, perkelkime į šiltesnę vietą augalus, kurie tikrai neperžiemos balkone. Daugiamečius vazonuose apsaugokime nuo šalčio, džiovinančio vėjo ir saulės poveikio. Kad jie neišdžiūtų, laistyti reikia visą rudenį, žiemą – per atodrėkius. Iš anksto būtina pridengti ir šaknis, ir antžeminę dalį. Jei po vazonais, stovinčiais balkone ant grindų, padėsime medinę lentą arba putplasčio lakštą, galėsime būti ramūs – augalų „kojos“ nešals. Geras apsaugos būdas  – mažesnio vazono perkėlimas į didesnį. Tarpus tarp jų užpildykime pjuvenomis, popieriumi, šiaudais ar smulkintu putplasčiu.

Lapkritį gausiai žydi kalijos. Pasodintos rugpjūtį ar rugsėjį kalijos pražysta jau spalio pabaigoje. Jos mėgsta šilumą, tačiau oro temperatūra neturi viršyti 20 °C. Šias gėles labai mėgsta kenkėjai. Vos tik atsiranda proga, masiškai plinta voratinklinės erkutės. Kad taip nenutiktų, augalus reikia nuolat purkšti drungnu vandeniu. Nevėdinamuose kambariuose juos gali užpulti puvinys.

Kalijos dauginamos šakniastiebiais. Juos reikia dalyti, kiekvieną gabaliuką paliekant su pumpuru. Trečiaisiais ar ketvirtaisiais auginimo metais nauji augalai jau sukraus daug žiedų.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download karbonn firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 18, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:55, leidžiasi 16:12.
  • Mėnulis teka 14:57, leidžiasi 01:25.
  • Mėnulis Avine 17.55, pilnėjantis, II ketvirtis.
  • Giniotas, Ginvydas, Ginvydė, Otas, Otonas, Romanas, Salomėja, Vestas
  • Latvijos nepriklausomybės diena.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, rinkti derlių, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus. Rinkite šaltalankių, šermukšnių vaisius. Sukausčius dirvą gruodui, pamulčiuokite svogūnines, kitas daugiametes gėles. Jei nepasodinote žieminių česnakų, kuo greičiau tai padarykite. Iš karto juos užpilkite 5–7 cm storio durpių, pjuvenų ar medžių lapų sluoksniu. Nepalanku tręšti, pradėti džiovinti vaisius, prieskonines žoleles.
  • Sausas lapkritis – be vandens šulinys.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jūsų tvenkinyje ar šulinyje vis dar nusekęs vanduo po vasaros sausros ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus