Kambarinių augalų priežiūra lapkričio mėnesį

Paskutinis rudens mėnuo nepalankus kambariniams augalams. Jie kenčia dėl šviesos stygiaus, radiatorių skleidžiamos netolygios šilumos. Nuo permirkusios dirvos ir lėkštelėse palikto vandens gali pūti žoliniai augalai. Atsargiai liekite ciklamenus – silpną srovę nutaikykite ne į gumbą, o į žemę. Dėl išsausėjusio oro augalus kietais lapais (fikusus, filodendrus, monsteras, anturius, kavamedžius, krotonus ir kt.) dažniau purkškite, valykite drėgna kempine ar specialia šluoste. Šitaip užkirsite kelią kenkėjų antplūdžiui. Drėkinkite orą šalia augalų pūkuotais lapais. Agavas, alavijus, kaktusus, chlorofitus sustatykite ant palangės, kur daugiau šviesos. Lauramedžiai, agapantai, fuksijos, mirtos, pelargonijos, hortenzijos, oleandrai žiemoti gali ir vėsesnėse (8‒10 °C) patalpose. Jei šie augalai numeta lapus, ne tragedija – pavasarį nugenėti, palaistyti ir patręšti atsigaus.
Rausvasis katarantas gali žiemoti kambaryje
Rausvasis katarantas (Catharanthus roseus), arba rausvoji žiemė, – nedažna gėlė, kuri augintina balkonų loveliuose, gėlynuose. Šilto klimato šalyse ji daugiametė. Jei spalio šalnos kataranto nepakando, galite jį persodinti į vazoną ir išsaugoti kitiems metams. Tinkamiausia temperatūra žiemą – apie 15 ºC. Tuo metu augalas laistomas saikingai ir iki kovo netręšiamas. Anksti pavasarį galima dauginti auginiais arba sėti sėklas. Tik neragaukite – katarantas nuodingas.
Iš palangių arba balkonų lovelių iškastus katarantus apžiūrėkite ir į vazonėlius sodinkite tik stipriausius. Apkarpykite – tegul neskubėdami atželia.
Nugenėti augalėliai tamsiais lapkričio ir gruodžio mėnesiais išleis tik naujus žalius lapelius.
Kuo daugiau saulėtų dienų bus žiemos antroje pusėje ir pavasarį, tuo anksčiau katarantai ims krauti žiedus.
Antrųjų metų vasarą katarantai bus jau ne žemučiai kupsteliai, o apie 30 cm aukščio puskrūmiai. Auginkite saulėtoje vietoje – jie žydės visą vasarą.