• balandžio 18 d., Ketvirtadienis

Kaminų priežiūra ir patikra. Kodėl ji būtina?

Kad ir kaip būtų keista, tačiau vis dar nemažai gyventojų įsitikinę, kad kamine degantys suodžiai, girdi, didelės grėsmės nekelia. Žodžiu, kas čia tokio, nereiks kamino valyti. Dažnai pamirštama, kad kamine degant suodžiams yra didelė tikimybė pradėti degti ir stogui, o paskui ir visam namui, nes nuo aukštos temperatūros gali atsirasti įtrūkimų, per kuriuos ugnis gali gana greitai išplisti.

 

 

 

 

 

Kaminai dega. Nesvarbu, ar jie keraminiai, ar šamotiniai, ar metaliniai. Jie tiesiog užsidega. Ne visada ugnis išsiveržia į išorę, tačiau tie atvejai, kai taip nutinka, greičiausiai baigiasi namų gaisru. Ne viskas taip dramatiška, kaip gali pasirodyti iš pradžių, tačiau kaminų saugumas – svarbiausias prioritetas juos renkantis ir statant. Bet apie viską iš pradžių.

Kaminas – ilgaamžis namų statinys. Jį turėtų statyti tik patyręs meistras, žinantis įvairias technologijas ir galintis vadovautis kaminų gamintojo instrukcijomis. Plytiniai kaminai nėra labai efektyvūs, todėl jų gyvenamųjų namų statytojai statyti nesiveržia. Keraminiai kaminai yra bene efektyviausi, nes statomi iš nebrangių ir patvarių medžiagų. Metaliniai kaminai taip pat naudojami tik tam tikrais atvejais. Nepaisant visų jų skirtumų, visų rūšių kaminus sieja vienas dalykas – suodžiai.

Suodžiai susidaro degimo metu. Kai dega kuras, išsiskiria anglies dvideginis ir kondensuojasi ant kamino sienelių. Pamažu kondensato kiekis vis didėja ir virsta juodu klampiu dariniu, panašiu į degutą. Ši medžiaga yra labai degi, todėl, patekus liepsnai į kamino angą, ji gali užsidegti ir degti gana ilgai bei kaitriai. Šiuolaikiniai kaminai atlaiko suodžių gaisrą iki 60 minučių, todėl yra gana saugūs, tačiau ką daryti, kai kaminas yra senesnis?

Kaminų priežiūra

 
Nusipirkote jau pastatytą namą su židiniu ir kietojo kuro katilu rūsyje? Vienas pirmųjų darbų, kurį turėtumėte atlikti – patikrinti kaminą. Šiais laikais tai atliekama pasitelkiant į pagalbą naujausias technologijas – į kaminą nuleidžiamas 360 laipsnių besisukiojančias specialias kameras. Tada kaminkrėtys išanalizuoja nufilmuotą medžiagą ir įvertina, kur gali būti silpnos kamino vietos. Jei suodžių daug, teks kviesti profesionalų kaminkrėtį, kad šis juos išvalytų. Pačiam su metalinės vielos šepečiu ir svarmeniu to daryti tikrai nerekomenduojama.

 

 

Tekstas – Egidijaus Degio. Nuotraukos – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. rugsėjo mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 18, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:09, leidžiasi 20:28.
  • Mėnulis teka 14:06, leidžiasi 05:07.
  • Mėnulis Mergelėje 17:10, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Apolonija, Eitvilas, Girmantė, Laura, Undinė, Žara
  • Pasaulinė radijo mėgėjų diena. Tarptautinė paminklų apsaugos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite.
  • Jei balandžio mėnuo giedras, gegužė bus šlapia.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius