• balandžio 7 d., Antradienis

Kankorėžiai – ypač dekoratyvus mulčias

Kankorėžiai – natūralus, laidus vandeniui ir itin dekoratyvus mulčias. Svarbiausia, kad nedidukams ploteliams dengti jų nesunku prisirinkti netgi savo sode, jei ten auga spygliuočių. Kankorėžiai yra gera alternatyva įprastam mulčiui – žievei ar smulkintai medienai. Tačiau jie, kaip ir spygliai, rūgština dirvą, todėl patinka rūgščiamėgiams augalams (pavyzdžiui, viržiams, rododendrams, erikoms). Ši medžiaga labai tinka ploteliams aplink spygliuočius mulčiuoti – juk tokia paklotė yra visiškai natūrali. Aplink augalus, kurie nemėgsta rūgščios dirvos, patartina pirmiausia pakloti plėvelę, o tik tada pilti kankorėžius – jie nesimaišys su žeme, lėčiau irs ir ne taip stipriai ją rūgštins.

Pušų kankorėžių mulčias teikia ir praktinės naudos: sumažėja dirvos erozija, padidėja oro cirkuliacija, augalai geriau apsaugomi nuo ekstremalių oro sąlygų. Vasarą dirva būna vėsesnė, o žiemą – šiltesnė, taigi šaknys rečiau nukenčia nuo šalčio ar perkaitimo.

Tačiau kankorėžiai netinka vienmečiams augalams. Jiems patinka greitai yrantis mulčias. Ši biri, riedanti medžiaga nenaudotina nuožulniose vietose. Kankorėžiai turi sakų, todėl jų nereikėtų berti ir ant takelių, nes šie pasidarys slidūs ir nesaugūs. Be to, aštroku ir nelygiu paviršiumi nėra patogu vaikščioti.

Tačiau estetams svarbiausias yra akivaizdus kankorėžių grožis. Jie gali atrodyti puikiai vieni arba derinami su kitu organiniu mulčiu (pavyzdžiui, pušų spygliais, žieve). Galimas sprendimas – plotą suskirstyti šachmatiškai, vieną dalį užberiant žieve, kitą – kankorėžiais.

Pixabay nuotr.

 

 

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 7, antradienis.
  • Saulė teka 06:36, leidžiasi 20:07.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 06:54.
  • Mėnulis Svarstyklėse 00:17, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 1 d.
  • Donata, Hermanas, Kantautė, Minvydas, Rūtenis.
  • Pasaulinė sveikatos diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nepatartina tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisinių daržovių, sėti pašarinių žolių, laistyti.
  • Jei balandžio mėnesį lyja šiltas lietus, bus geri metai.
gardenis
seklosdarzui
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias priemones naudojate kiaušiniams marginti?

Įvykių kalendorius