• rugsėjo 20 d., Sekmadienis

Kankorėžiai – ypač dekoratyvus mulčias

Kankorėžiai – natūralus, laidus vandeniui ir itin dekoratyvus mulčias. Svarbiausia, kad nedidukams ploteliams dengti jų nesunku prisirinkti netgi savo sode, jei ten auga spygliuočių. Kankorėžiai yra gera alternatyva įprastam mulčiui – žievei ar smulkintai medienai. Tačiau jie, kaip ir spygliai, rūgština dirvą, todėl patinka rūgščiamėgiams augalams (pavyzdžiui, viržiams, rododendrams, erikoms). Ši medžiaga labai tinka ploteliams aplink spygliuočius mulčiuoti – juk tokia paklotė yra visiškai natūrali. Aplink augalus, kurie nemėgsta rūgščios dirvos, patartina pirmiausia pakloti plėvelę, o tik tada pilti kankorėžius – jie nesimaišys su žeme, lėčiau irs ir ne taip stipriai ją rūgštins.

Pušų kankorėžių mulčias teikia ir praktinės naudos: sumažėja dirvos erozija, padidėja oro cirkuliacija, augalai geriau apsaugomi nuo ekstremalių oro sąlygų. Vasarą dirva būna vėsesnė, o žiemą – šiltesnė, taigi šaknys rečiau nukenčia nuo šalčio ar perkaitimo.

Tačiau kankorėžiai netinka vienmečiams augalams. Jiems patinka greitai yrantis mulčias. Ši biri, riedanti medžiaga nenaudotina nuožulniose vietose. Kankorėžiai turi sakų, todėl jų nereikėtų berti ir ant takelių, nes šie pasidarys slidūs ir nesaugūs. Be to, aštroku ir nelygiu paviršiumi nėra patogu vaikščioti.

Tačiau estetams svarbiausias yra akivaizdus kankorėžių grožis. Jie gali atrodyti puikiai vieni arba derinami su kitu organiniu mulčiu (pavyzdžiui, pušų spygliais, žieve). Galimas sprendimas – plotą suskirstyti šachmatiškai, vieną dalį užberiant žieve, kitą – kankorėžiais.

Pixabay nuotr.

 

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, sekmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 10:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis rugsėjo 17 d.
  • Andriejus, Eustachijus, Vainoras, Tautgirdė, Fausta
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite lapines daržoves (rūgštynes, špinatus), sideratus. Sėkite, pjaukite veją. Laistykite. Grėbkite lapus. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Negalima kirsti medžių, džiovinti vaisių, prieskoninių augalų, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius