• liepos 3 d., Penktadienis

Kankorėžiai – ypač dekoratyvus mulčias

Kankorėžiai – natūralus, laidus vandeniui ir itin dekoratyvus mulčias. Svarbiausia, kad nedidukams ploteliams dengti jų nesunku prisirinkti netgi savo sode, jei ten auga spygliuočių. Kankorėžiai yra gera alternatyva įprastam mulčiui – žievei ar smulkintai medienai. Tačiau jie, kaip ir spygliai, rūgština dirvą, todėl patinka rūgščiamėgiams augalams (pavyzdžiui, viržiams, rododendrams, erikoms). Ši medžiaga labai tinka ploteliams aplink spygliuočius mulčiuoti – juk tokia paklotė yra visiškai natūrali. Aplink augalus, kurie nemėgsta rūgščios dirvos, patartina pirmiausia pakloti plėvelę, o tik tada pilti kankorėžius – jie nesimaišys su žeme, lėčiau irs ir ne taip stipriai ją rūgštins.

Pušų kankorėžių mulčias teikia ir praktinės naudos: sumažėja dirvos erozija, padidėja oro cirkuliacija, augalai geriau apsaugomi nuo ekstremalių oro sąlygų. Vasarą dirva būna vėsesnė, o žiemą – šiltesnė, taigi šaknys rečiau nukenčia nuo šalčio ar perkaitimo.

Tačiau kankorėžiai netinka vienmečiams augalams. Jiems patinka greitai yrantis mulčias. Ši biri, riedanti medžiaga nenaudotina nuožulniose vietose. Kankorėžiai turi sakų, todėl jų nereikėtų berti ir ant takelių, nes šie pasidarys slidūs ir nesaugūs. Be to, aštroku ir nelygiu paviršiumi nėra patogu vaikščioti.

Tačiau estetams svarbiausias yra akivaizdus kankorėžių grožis. Jie gali atrodyti puikiai vieni arba derinami su kitu organiniu mulčiu (pavyzdžiui, pušų spygliais, žieve). Galimas sprendimas – plotą suskirstyti šachmatiškai, vieną dalį užberiant žieve, kitą – kankorėžiais.

Pixabay nuotr.

 

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 3, penktadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 20:28, leidžiasi 03:09.
  • Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d
  • Anatolijus, Rytis, Liudmina, Vaidilas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius