• lapkričio 14 d., Ketvirtadienis

Kanos: pasirinkimas ir auginimas vazonėlyje

Kiekvieną pavasarį tarp parduodamų gėlių svogūnėlių, šakniagumbių ir šaknų randame vis daugiau ir vis įvairesnių kanų šakniastiebių. Ne visada pasidomime veisle ir jos ypatybėmis, o tik pasižiūrime į lapų spalvą ir žiedus.

Spalvos labai įvairios. Vis daugiau veislių turi margus, dvispalvius žiedus. Ir vis daugiau išvedama augalų dryžuotais lapais.

Parduotuvėse dažniausiai imame pakelius su didžiausiais svogūnėliais ir šakniastiebiais tikėdamiesi, kad iš jų išaugę augalai bus stipresni. Tikrai taip, bet pamirštame taisyklę: stambios veislės turi stambius šakniastiebius, o žemos – gerokai smulkesnius. Tad pakeliuose yra ne likučiai ar sumenkę augalai, o tiesiog žemoms veislėms būdingi smulkesni šakniastiebiai. Jie laikosi prasčiau, todėl nupirkus reikėtų kuo greičiau pasodinti.

Vasarą galima nusipirkti vazonuose užaugintų ir žydinčių kanų. Tokiu metu reikia rinktis augalus sveikais stiebais ir lapais. Jie buvo nuolat laistomi ir tręšiami, todėl parsinešus namo reikia ilgai nelaukiant persodinti į derlingą kompostinę žemę. Nauji vazonai turėtų būti bent du kartus didesni už senuosius.

Kita būtina sėkmės sąlyga – reguliarus laistymas ir tręšimas. Žemė vazonuose negali perdžiūti, nes iš karto ima vysti ir apdžiūsta lapai. Kas dvi savaites tręšdami universaliomis kompleksinėmis trąšomis džiaugsitės ne tik vešlia žaluma, bet ir ryškiais žiedais.

Net ir dideles kanas nesunku auginti konteineriuose. Savaime suprantama: kuo stambesnis augalas, tuo daugiau vietos jam reikia. Taigi į 10 l talpos konteinerį sodinama viena aukšta kana. Miniatiūriniai augalai, kurių aukštis neviršija 40–50 cm, neblogai įsikuria vazonuose.

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free download udemy course
download mobile firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 14, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:48, leidžiasi 16:18.
  • Mėnulis teka 13:29, leidžiasi 22:01.
  • Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, I ketvirtis.
  • Emilis, Judita, Saulenė, Ramantas.
  • Pasaulinė diabeto diena. Karaliaus Mindaugo žūties diena.
  • Žiedų diena. Galima purenti dirvą, kalkinti. Baltinkite medžius. Jei pavasarį ketinate pasisodinti vaismedžių ar vaiskrūmių, iškaskite duobes. Į jas įberkite fosforo, kalio trąšų, medžio pelenų. Čia galėsite mesti ir lapus, organines atliekas – jos per žiemą suslūgs ir bus papildomas maisto medžiagų šaltinis. Nepalanku laistyti.
  • Jeigu aidas toli girdėt, varpų skambesys sklinda garsiai, o miškas ošia dusliai – oras pablogės.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau uždengėte sodo augalus žiemai?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus