• gegužės 18 d., Šeštadienis

Kanos: kaip pasirinkti ir auginti vazonėlyje?

Kiekvieną pavasarį tarp parduodamų gėlių svogūnėlių, šakniagumbių ir šaknų randame vis daugiau ir vis įvairesnių kanų šakniastiebių. Ne visada pasidomime veisle ir jos ypatybėmis, o tik pasižiūrime į lapų spalvą ir žiedus.

 

 

Spalvos labai įvairios. Vis daugiau veislių turi margus, dvispalvius žiedus. Ir vis daugiau išvedama augalų dryžuotais lapais.

Parduotuvėse dažniausiai imame pakelius su didžiausiais svogūnėliais ir šakniastiebiais tikėdamiesi, kad iš jų išaugę augalai bus stipresni. Tikrai taip, bet pamirštame taisyklę: stambios veislės turi stambius šakniastiebius, o žemos – gerokai smulkesnius. Tad pakeliuose yra ne likučiai ar sumenkę augalai, o tiesiog žemoms veislėms būdingi smulkesni šakniastiebiai. Jie laikosi prasčiau, todėl nupirkus reikėtų kuo greičiau pasodinti.

Vasarą galima nusipirkti vazonuose užaugintų ir žydinčių kanų. Tokiu metu reikia rinktis augalus sveikais stiebais ir lapais. Jie buvo nuolat laistomi ir tręšiami, todėl parsinešus namo reikia ilgai nelaukiant persodinti į derlingą kompostinę žemę. Nauji vazonai turėtų būti bent du kartus didesni už senuosius.

Kita būtina sėkmės sąlyga – reguliarus laistymas ir tręšimas. Žemė vazonuose negali perdžiūti, nes iš karto ima vysti ir apdžiūsta lapai. Kas dvi savaites tręšdami universaliomis kompleksinėmis trąšomis džiaugsitės ne tik vešlia žaluma, bet ir ryškiais žiedais.

Net ir dideles kanas nesunku auginti konteineriuose. Savaime suprantama: kuo stambesnis augalas, tuo daugiau vietos jam reikia. Taigi į 10 l talpos konteinerį sodinama viena aukšta kana. Miniatiūriniai augalai, kurių aukštis neviršija 40–50 cm, neblogai įsikuria vazonuose.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 18, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:24.
  • Mėnulis teka 15:34, leidžiasi 03:38.
  • Mėnulis Svarstyklėse 13:22, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 15 d.
  • Erikas, Erdvilas, Venta, Rytė, Julita
  • Tarptautinė žavėjimosi augalais diena (Žavadienis). Tarptautinė muziejų diena.
  • Žiedų diena. Sėkite, sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Dauginkite daugiametes, varpinius, vandens augalus. Pamulčiuokite. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nerekomenduojama tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisių, sėti pašarinių žolių, laistyti.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius