• liepos 24 d., Trečiadienis

Kanos: pasirinkimas ir auginimas vazonėlyje

Kiekvieną pavasarį tarp parduodamų gėlių svogūnėlių, šakniagumbių ir šaknų randame vis daugiau ir vis įvairesnių kanų šakniastiebių. Ne visada pasidomime veisle ir jos ypatybėmis, o tik pasižiūrime į lapų spalvą ir žiedus.

Spalvos labai įvairios. Vis daugiau veislių turi margus, dvispalvius žiedus. Ir vis daugiau išvedama augalų dryžuotais lapais.

Parduotuvėse dažniausiai imame pakelius su didžiausiais svogūnėliais ir šakniastiebiais tikėdamiesi, kad iš jų išaugę augalai bus stipresni. Tikrai taip, bet pamirštame taisyklę: stambios veislės turi stambius šakniastiebius, o žemos – gerokai smulkesnius. Tad pakeliuose yra ne likučiai ar sumenkę augalai, o tiesiog žemoms veislėms būdingi smulkesni šakniastiebiai. Jie laikosi prasčiau, todėl nupirkus reikėtų kuo greičiau pasodinti.

Vasarą galima nusipirkti vazonuose užaugintų ir žydinčių kanų. Tokiu metu reikia rinktis augalus sveikais stiebais ir lapais. Jie buvo nuolat laistomi ir tręšiami, todėl parsinešus namo reikia ilgai nelaukiant persodinti į derlingą kompostinę žemę. Nauji vazonai turėtų būti bent du kartus didesni už senuosius.

Kita būtina sėkmės sąlyga – reguliarus laistymas ir tręšimas. Žemė vazonuose negali perdžiūti, nes iš karto ima vysti ir apdžiūsta lapai. Kas dvi savaites tręšdami universaliomis kompleksinėmis trąšomis džiaugsitės ne tik vešlia žaluma, bet ir ryškiais žiedais.

Net ir dideles kanas nesunku auginti konteineriuose. Savaime suprantama: kuo stambesnis augalas, tuo daugiau vietos jam reikia. Taigi į 10 l talpos konteinerį sodinama viena aukšta kana. Miniatiūriniai augalai, kurių aukštis neviršija 40–50 cm, neblogai įsikuria vazonuose.

Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free
download coolpad firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Liepos 24, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:16, leidžiasi 21:34.
  • Mėnulis teka 00:16, leidžiasi 13:13.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 17 d.
  • Dargvilas, Dargvilė, Kristina, Kristoforas, Kunigunda
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius (ropes, ridikus, ridikėlius), tręškite pomidorus, paprikas ir ankštines daržoves. Pjaukite, aeruokite veją. Kirskite krūmus. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Pjaukite, skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Naikinkite pelėsius. Vėdinkite patalpas, patalus. Ypač palanki diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Liepos karštyje turi tai kepti, ką rugsėjį reikia dagoti.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus