• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Kanų ramybės periodas: ką reikia žinoti?

Kanas seniai laikome sodo gėlėmis. Aukšti stiebai, platūs lapai – augalai atrodo gan egzotiškai. Tik žiedų sulaukiame ne visada. Tam įtakos gali turėti nežinojimas, kaip jomis rūpintis ramybės periodu.

*Vazonuose augančių žemaūgių kanų ramybės periodas yra trumpesnis, o kartais jo gali ir visai nebūti. Tuo šie augalai skiriasi nuo sode vešančių aukštųjų giminaičių.

*Atėjus rudeniui, kanų augimas sulėtėja. Sode jas stengiamės apsaugoti nuo ankstyvųjų šalnų dengdami daržo plėvele. Vazonuose pasodintus augalus gelbėti paprasčiau – juos galima įnešti į šiltnamį arba kitą patalpą. Rudenį kanos laistomos mažiau, nebetręšiamos. Spalio mėnesį augalai su vazonais visą parą gali būti patalpoje.

*Ilgiau lauke laikytos kanos, atneštos į šiltą patalpą, pasijunta tarsi po ramybės periodo. Tik neturint šviesaus, erdvaus kambario, rudeninis augimas yra nepageidautinas – stiebai bus silpni, lapai mažesni. Taigi geriau augalus arba atnešti anksčiau į patalpas, arba vėliau perkelti ne į šiltą kambarį, o į vėsią laiptinę, prieškambarį ar šviesų koridorių.

*Atsižvelgiant į aplinkos sąlygas, kanos žaliuos ilgiau arba trumpiau. Kuo šilčiau ir šviesiau – tuo ilgiau išliks žali lapai ir tuo anksčiau pasirodys nauji ūgliai.

*Tinkamiausios sąlygos lapkričio–gruodžio mėnesiais yra 7–10 ºC šiluma, šviesi vieta, saikingas laistymas (tik tiek, kad neperdžiūtų žemė). Tada seniausi stiebai pamažu apmirs, o jauni neskubės augti. Senus apdžiūvusius stiebus nukirpkite, bet augalų iš vazonėlių neraukite.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius