Karališkoji begonija: dauginimas namuose

Karališkosios begonijos turi storus, gan trumpus ūglius, tankiai apaugusius lapais. Kiekvienas lapas asimetriškas. Forma, krašto dantytumas ar banguotumas ir spalvos priklauso nuo veislės. Stambių veislių lapų lakštai gali būti 30 cm ilgio ir 20 cm pločio. Viršutinėje pusėje matomos įdubusios gyslos ir iškilę tarpugysliai, o apačioje – iškilios storos gyslos. Kur ne kur viršuje styro pavieniai plaukeliai, todėl lapai gali būti šiurkštūs.
Šios begonijos žydi vasarą. Balkšvų, šviesiais rausvų, avietinių žiedelių kekės iškyla virš puošnių lapų, bet dėmesio netraukia. Žydėjimas trunka 2–3 mėnesius.
Paprastas dauginimas namuose
Sėti šių begonijų neverta – ne visos ir ne visada subrandina sėklas. Be to, šios yra labai smulkios, todėl sugaišite daug laiko, kol išauginsite daigelius. Sėjinukų lapų spalvos bus kitokios nei motininio augalo.
Jei reikia mažai augalų, persodinant kerus galima padalinti. Kiekviena dalis, turinti šaknis, pasodinama į atskirą vazoną. Jei atlūžo ūglis be šaknų, pamerkite negiliai į vandenį. Po savaitės ar dviejų jis įsišaknys.
Nuo motininio augalo atskirti pavienes šakeles galima bet kuriuo metų laiku. Jos lengvai išleidžia šakneles vandenyje (kuo šilčiau kambaryje, tuo greičiau). Pasodinę turėsite naujų begonijų.
Jei begonija maža arba jums reikia daug naujų augalų, dauginkite lapais arba jų dalimis. Kiekvieną lakštą galima supjaustyti į kelias dalis. Svarbu, kad kiekviena jų turėtų stambių išsišakojusių gyslų. Auginiai negiliai susmeigiami į durpių ir smėlio mišinį (lygiomis dalimis). Dėžutė laikoma šiltai (apie 22–24 ºC), uždengta, kad oras būtų drėgnas. Maždaug po mėnesio pasirodys daug mažų augaliukų.