Karkvabaliai puola braškes. Ką daryti?

Karkvabalius naikinti turėtų visi apylinkės sodininkai – tik tada bus geri rezultatai. Kasmet stenkitės supurenti žemę, perkasti tuščius plotelius ir išrinkti kuo daugiau lervų. Sode galima sukrauti kelias nedideles durpių ir mėšlo krūveles. Ten karkvabaliai noriai dės kiaušinėlius. Rudenį, pašalus, krūvelės išsklaidomos ir sunaikinamos ten rastos lervos. Pavasarį ir vasaros pradžioje, anksti rytą, reikėtų patiesti po vaismedžiais polietileno plėvelę ir juos papurtyti – nukris lajose besislepiantys karkvabaliai. Tada vabzdžius galėsite susemti ir sunaikinti.
„Nusipirkau nedidelį baziliką vazonėlyje. Pastačiau lauke. Netrukus jį užpuolė juodi vabaliukai ir ėmė ėsti lapus, taip pat atsirado rudų dėmių. Kaip patartumėte gelbėti baziliką?“
Vėsiu ir lietingu oru ant bazilikų lapų gali atsirasti rudų dėmių, kartais jie net pradeda byrėti. Šiuos prieskoninius augalus geriau auginti šiltnamyje arba įstiklintame balkone – labai mėgsta šilumą. Juodi vabaliukai – tikriausiai amarai. Juos naikinkite tabako, česnakų nuoviru arba purkškite kalio muilo „Žaliasis“ tirpalu.
„Kiek lapų turi turėti didelis pomidoras, užauginęs vaisius, ir kiek per savaitę galima nugenėti šios daržovės lapų?“
Kartą per savaitę nuo pomidoro nuskinami ne daugiau kaip 2–3 lapai. Kad normaliai augtų ir derėtų, jis turi turėti 15–20 lapų.
„Kodėl svogūnai „išeina“ į žiedus? Svogūniukus susodinau nei per didelius, nei per mažus; jie buvo sveiki, nesugedę. Pernai užsimezgė daug žiedų, šiemet mažiau. Ankstesniais metais nėra to buvę. Ką darau ne taip?“
Labiausiai svogūnų žydėjimas priklauso nuo ropelių laikymo žiemą. Tik labai smulkius sėjinukus (iki 1,4 cm skersmens) galima laikyti šaltai (1–3 ºC). Didesni turi stovėti 18–20 ºC temperatūroje, kitaip suformuoja žiedinius pumpurus ir išaugina mažai laiškų, prastas ropeles.