• birželio 15 d., Sekmadienis

Kas nutiko kambarinėms gėlėms?

Kodėl kambarinių gėlių lapai raukšlėjasi ir krenta? Kodėl lapus numetė pelargonijos? Dėl kokių priežasčių gelsta orchidėjų pumpurai? Į šiuos ir kitus kambarinių gėlių augintojų klausimus atsako specialistai.

„Namuose augančių gėlių lapai susiraukšlėjo ir pasidarė dėmėti. Pachira, didžialapis fikusas, krotonas ėmė mesti lapus, difenbachija leidžia naują lapą, o kitas tuo tarpu jau ruduoja. Ką daryti, gal galite padėti?“
Sausų rudų dėmių ant lapų atsiranda žiemą, kai kambarių oras labai sausas. Augalus reikėtų dažnai purkšti. Be to, svarbu stengtis, kad temperatūra būtų kuo pastovesnė (kambarys neatšaltų atidarius langą). Apžiūrėkite, ar vienodai drėgna ir neužkalkėjusi žemė, ar augalų nepasiekia sauso ir šilto oro srautas nuo šildymo įrenginių arba elektrinių buities prietaisų. Laistyti būtina pastovėjusiu, ne vėsesniu kaip kambario temperatūros vandeniu.

„Įstiklintame balkone pelargonijas laikiau iki pat gruodžio mėnesio. Bet ką daryti, jei atsineštos į kambarį jos numetė visus lapus? Ar pavasarį gėlės išleis daigelius?“
Jei stiebai nenušalo, sveiki (žali, nesuvytę), pelargonijos išsprogs ir pavasarį vėl sulauksite žiedų. Staiga pasikeitus auginimo sąlygoms, lapai gali pagelsti ir nudžiūti. Stiebai lieka gyvi.

„Dėl ko ruduoja ir po to krenta kambarinio paparčio lapai? Ar tai kokia liga? O gal jį reikia persodinti?“
Tai ne liga, o augalo reakcija į nepalankias sąlygas. Tikriausiai kambaryje paparčiui per sausas oras, per šilta. Reguliariai laistykite, kad žemė būtų vidutinio drėgnumo. Dažnai purkškite lapus. Niekada ilgam nepalikite vandens padėkle. Jei žemė kieta, užkalkėjusi ar vazonas labai mažas, papartį persodinti būtina.

„Orchidėja sukrovė pumpurus. Dideli pumpurai pradėjo gelsti ir kristi. Ką daryti?“
Priežastys gali būti kelios: orchidėja pritrūko maisto medžiagų arba drėgmės, buvo pernešta į kitą vietą arba apsukta, pro langą gavo šalto oro arba pateko į skersvėjį, per sausa kambaryje. Oro drėgnio svyravimus pastebėti labai sunku. Lauke staiga atšalus, radiatoriai pradeda stipriau šildyti. Tuomet oro drėgnis kambaryje sumažėja. Mes to nejaučiame, o jautrūs augalai kenčia.

„Kurį mėnesį geriausia persodinti kambarines gėles?“
Geriausio mėnesio visoms gėlėms išrinkti neįmanoma. Jas geriausia persodinti prasidedant aktyviam augimui. Šis laikas priklauso ir nuo rūšies, ir nuo patalpos temperatūros. Šiltuose kambariuose laikomas gėles patariama persodinti vasario–kovo mėnesiais, vėsiose – kovą ir balandį, nežydinčias – ir vasarą, ir rudens pradžioje.

„Dovanų gavau gebenę. Pirmas savaites augalas žaliavo, bet paskui pradėjo džiūti, ėmė kristi lapai. Laistau ir purškiu, kaip priklauso. Dėl ko taip galėtų būti?“
Gebenė sunkiai prisitaiko prie šilto kambario. Žiemą jai reikia vėsaus (10–15 laipsnių) ir drėgno oro. Žemė vazone turėtų būti apydrėgnė, jokiu būdu ne šlapia. Paieškokite augalui namuose kuo vėsesnės vietos, kurios neapšviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Laistykite saikingai, kasdien purkškite vandeniu. Šiltame kambaryje gebenes dažnai puola voratinklinės erkutės.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius