• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Kaulavaisinių vaismedžių genėjimo ypatumai

Vos tik išeis pašalas, skubėkime sodinti kaulavaisinius vaismedžius ir juos tuojau pat nugenėti. Senesnius sutvarkysime vasarą.

 

 
Jaunų vyšnių ir trešnių genėjimas
 
Visi nori savo soduose auginti kuo žemesnes trešnes. Jei nusipirkote rykštelės formos augalą, galioja anksčiau minėta taisyklė: pasodinę iškart nukerpame 0,9–1 m aukštyje. Jei yra iš ko rinktis, pirkime išsišakojusį augalą. Tokiam dažniausiai teks pašalinti per aukštai ištįsusią viršūnę, patrumpinti šoninių šakelių galiukus. Patardama dažnai mėgstu sakyti: „Formuokite taip, kad jums augalas atrodytų gražus.“ Mes visi turime harmonijos pojūtį. Tiesiog nukerpame ir matome, ar viršūnė dar labai ištįsusi, išsiskiria iš bendro vaizdo, ar viskas dera tarpusavyje, gražiai atrodo.
Vyšnių veislės pagal augimo ir derėjimo būdą skirstomos į du tipus: krūmo ir medžio. Krūminės yra gerai žinomos, pavyzdžiui, ‘Žagarvyšnė’, ‘Vietinė rūgščioji’, ‘Vytėnų žvaigždė’.
Vyšnių (‘Turgenevka’, ‘Pandy’, ‘Nordh Star’, ‘Charitonovskaja’) medeliai užauga aukštesni, turi storus kamienus, ant kurių išsidėsto šakos. Vos tik pasodiname, pavasarį iš karto nugenime, nes taip paskatiname jaunų šakelių augimą. Toliau jaunos vyšnios gražiai formuosis savaime.
 
Danutė Manarkienė
 
Plačiau apie vyšnių, trešnių, slyvų bei persikų genėjimą skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ kovo numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius