• rugpjūčio 24 d., Šeštadienis

Kavamedis – šilumos ir šviesos mėgėjas

Kavamedžiai gerai auga šviesiuose ir šiltuose kambariuose. Juos statykite prie pietinių, rytinių arba vakarinių langų. Tik vasarą šiek tiek pridenkite nuo vidurdienio saulės arba patraukite atokiau. Jei kaitros per daug, kavamedis atrodo lyg nuvytęs, nors lapai stangrūs.

 

*Šie atogrąžų augalai visus metus mėgsta šilumą. Žiemą patalpos temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 17 °C. Jei laikysite vėsiau, pradės gelsti ir kristi lapai.

*Jei vazonai stovi ant palangės, labai svarbu, kad žiemą neatšaltų šaknys.

*Ramybės periodo kavamedžiai beveik neturi. Tik tamsiausiais žiemos mėnesiais jie auga labai lėtai.

*Visus metus kavamedžiai laistomi reguliariai, vos pradžiūsta žemės paviršius. Suprantama, žiemą vazonai sausės lėčiau ir laistyti užteks maždaug kartą per savaitę, o vasarą, per karščius, – kas antrą dieną. Pageidautina, kad vanduo būtų minkštas ir šiltas (apie 25 °C).

*Kavamedžiai mėgsta dažną purškimą šiltu vandeniu. Tik didelius medelius nelengva nunešti į dušą, o kambaryje atlikti šią procedūrą ne visada galima. Pripratę prie namų sąlygų kavamedžiai dažniausiai gerai auga tik kas 2–3 savaites plaunami po šiltu dušu.

*Tręšiama universaliomis kompleksinėmis trąšomis visus metus: kovą–spalį kas dvi savaites, lapkritį–vasarį kartą per mėnesį.

*Jauni medeliai persodinami kasmet, o senesni – kas 2–3 metus. Kai kavamedžio nepersodinate, pakeiskite apie 5 cm viršutinį žemės sluoksnį. Tai daryti geriausia vasario arba kovo mėnesį, jei tik jis nepradėjo augti ar žydėti.

*Persodindami šaknų gniužulo neardykite, nes šie augalai jautrūs pažeidimams. Naujas žemės mišinys ruošiamas iš komposto ir rūgščių durpių su nedideliu kiekiu smėlio. Sunkioje žemėje kavamedžiai skursta.

*Didesni medeliai kasmet genimi, bet tik tiek, kad būtų galima juos suformuoti norimo aukščio. Ką auginsite – medelį ar krūmą, nuspręskite, kol kavamedis jaunas. Vėliau tik patrumpinkite per ilgas šakas.

Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
online free course
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugpjūčio 24, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:11, leidžiasi 20:30.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 15:50.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 23 d.
  • Baltramiejus, Rasuolė, Viešvilas, Michalina, Audronis
  • Šv. Baltramiejus. Išskrenda gandrai.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, chrizantemas, žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite vaistinių žolių pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Džiovinkite vaistažoles. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus