• balandžio 14 d., Trečiadienis

Kelios svarbios smulkmenos pelargonijų augintojams

Jau prieškario Lietuvoje pelargonijos buvo aprašomos kaip vienos populiariausių vazoninių gėlių. Žinoma, dažniausiai augintos muškatėliais vadinamos juostuotosios pelargonijos veislės. Vis dėlto didžiažiedės buvo ypač gerbiamos. Dabar jų daugiausia galima nusipirkti pavasarį ir vasaros pradžioje – tuo metu sukrauna gausiausia žiedų.

 

 

 

 

*Įsigytą augalą reikia persodinti į didesnį vazoną. Nebūtina to daryti tą pačią dieną, bet ilgai nelaukite: mažame inde greitai išeikvojamos visos maisto medžiagos. Auginimui per vasarą imamas beveik du kartus didesnis vazonas. Žydintis augalas atsargiai į jį perkeliamas. Jei šaknys labai tankios, susiraizgiusios, atsargiai pašiauškite palei senojo vazono sieneles susidariusį paviršinį smulkių šaknelių tinklą.

*Vazone būtinas geras drenažas. Tinka vandeniui ir orui laidūs, bet derlingi žemės mišiniai. Geriausia persijotą kompostą sumaišyti su 1/4 smėlio. Galima naudoti ir įvairius kitus mišinius, jei tik jie laidūs, džiūdami nesukietėja.

*Pavasarį ir vasarą pelargonijos laistomos reguliariai, vos išdžiūva žemės paviršius. Vis dėlto geriau mažiau vandens nei per daug. Labai pavojinga ilgesniam laikui palikti jį padėkle – gali pradėti pūti šaknys.

*Didžiažiedės pelargonijos tręšiamos kas dvi savaites žydinčioms gėlėms skirtų kompleksinių trąšų tirpalu. Galima naudoti ir ilgai veikiančias trąšas.

*Vasarą auginant pelargonijas dažniausiai nekyla jokių problemų. Šviesioje saulėtoje vietoje jos gausiai žydi, iki rudens krūmeliai padidėja 2–3 kartus. Gerai šios gėlės jaučiasi ir šviesiuose kambariuose, ir lauke.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Šiandien

  • Balandžio 14, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:18, leidžiasi 20:21.
  • Mėnulis teka 07:22, leidžiasi 23:02.
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 12 d.
  • Justinas, Liudvika, Luiza, Vaišvydė, Valerijonas, Valerijus, Visvaldas, Visvaldė
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius ir krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Jei balandžio mėnuo šaltas, reikia tikėtis geros vasaros ir gražaus rudens.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar pavasarį purškiate vaismedžius ir vaiskrūmius?

Įvykių kalendorius