• balandžio 20 d., Šeštadienis

Kelios svarbios smulkmenos pelargonijų augintojams

Jau prieškario Lietuvoje pelargonijos buvo aprašomos kaip vienos populiariausių vazoninių gėlių. Žinoma, dažniausiai augintos muškatėliais vadinamos juostuotosios pelargonijos veislės. Vis dėlto didžiažiedės buvo ypač gerbiamos. Dabar jų daugiausia galima nusipirkti pavasarį ir vasaros pradžioje – tuo metu sukrauna gausiausia žiedų.

 

 

 

 

*Įsigytą augalą reikia persodinti į didesnį vazoną. Nebūtina to daryti tą pačią dieną, bet ilgai nelaukite: mažame inde greitai išeikvojamos visos maisto medžiagos. Auginimui per vasarą imamas beveik du kartus didesnis vazonas. Žydintis augalas atsargiai į jį perkeliamas. Jei šaknys labai tankios, susiraizgiusios, atsargiai pašiauškite palei senojo vazono sieneles susidariusį paviršinį smulkių šaknelių tinklą.

*Vazone būtinas geras drenažas. Tinka vandeniui ir orui laidūs, bet derlingi žemės mišiniai. Geriausia persijotą kompostą sumaišyti su 1/4 smėlio. Galima naudoti ir įvairius kitus mišinius, jei tik jie laidūs, džiūdami nesukietėja.

*Pavasarį ir vasarą pelargonijos laistomos reguliariai, vos išdžiūva žemės paviršius. Vis dėlto geriau mažiau vandens nei per daug. Labai pavojinga ilgesniam laikui palikti jį padėkle – gali pradėti pūti šaknys.

*Didžiažiedės pelargonijos tręšiamos kas dvi savaites žydinčioms gėlėms skirtų kompleksinių trąšų tirpalu. Galima naudoti ir ilgai veikiančias trąšas.

*Vasarą auginant pelargonijas dažniausiai nekyla jokių problemų. Šviesioje saulėtoje vietoje jos gausiai žydi, iki rudens krūmeliai padidėja 2–3 kartus. Gerai šios gėlės jaučiasi ir šviesiuose kambariuose, ir lauke.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:04, leidžiasi 20:33.
  • Mėnulis teka 16:36, leidžiasi 05:23.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė (Agnetė), Traidenis
  • Kinų kalbos diena.
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius