• gruodžio 7 d., Šeštadienis

Kelminio paparčio nauda

Lietuvos miškuose dažniausias yra kelminis papartis (Dryopteris felix-mas). Tai 50–100 cm aukščio daugiametis žolinis augalas. Nuodingas, vaistinis. Auga įvairiuose miškuose ir krūmynuose, paprastai pavėsingesnėse ir drėgnesnėse vietose. Dažnas. Sporas brandina liepą–rugpjūtį. Vaistams kasami šakniastiebiai.
Kelminių paparčių ekstraktas vartojamas kirmėlėms varyti. Veikliosios medžiagos – florogliucino derivatai. Jie suskyla patekę į organizmą. Susidariusios medžiagos paralyžiuoja kaspinuočių raumenis. Šios kirmėlės žūva ir pasišalina su išmatomis. Kad kelminių paparčių ištrauka būtų veiksminga, žaliava turi būti šviežia. Be to, reikia išgerti tinkamą vaistų dozę. Ji tiksliai apskaičiuojama. Neverta vartoti mažesnių dozių ilgesnį laiką. Gydymo dieną ligonis privalo gulėti, valgyti skystą maistą, turintį daug angliavandenių, ypač gliukozės, kad nepakenktų kepenims. Dietos būtina laikytis ir kitą dieną.
Be gydytojo leidimo ekstrakto vartoti negalima, nes veikliosios medžiagos gali sukelti pykinimą, galvos svaigimą ir skausmą, laisvinti vidurius, netgi neigiamai paveikti širdį. Jis neskiriamas žmonėms, sergantiems stenokardija, kepenų ir inkstų ligomis, besiskundžiantiems širdies ir kraujagyslių nepakankamumu, žemu kraujospūdžiu, nėščioms moterims, vaikams.
Liaudies medicina pataria vandeninio šakniastiebių nuoviro voniomis gydyti reumatą. Tik jis labai toksiškas, todėl neturėtų patekti ant pažeistos odos.
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
download lava firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Gruodžio 7, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:27, leidžiasi 15:54.
  • Mėnulis teka 08:07, leidžiasi 16:23.
  • Mėnulis Šaulyje. Jaunatis 09.20
  • Ambraziejus, Ašmantas, Ašmantė, Daugardas, Leonarda, Leonardas, Melanijus, Tautė.
  • Šv. Ambraziejus. Tarptautinė civilinės aviacijos diena
  • Vaisių diena. Genėkite, kirskite krūmus ir vaismedžius, skaldykite malkas. Šildomuose šiltnamiuose augančius vaisinius augalus tręškite.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau papuošėte kalėdinę eglutę ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus