• birželio 22 d., Šeštadienis

Kelmo sakmės interjere

Mediena interjere – lietuvių mėgstama. Ypač subtiliai atrodo natūralios medžio detalės, kuriose įžvelgiame ne tik estetinį grožį, bet ir tarytum girdime miško sakmę. Natūralų kelmą dažnas atras savo malkinėje, o tokios neturintis lai pasidairo aplink: galbūt atras dailų ir seną medžio prisiminimą girioje, gal tokiu kaip tik nori atsikratyti sodo kaimynas, o gal privatus miško savininkas leis elektriniu pjūklu atsiriekti kelmą iš neseniai nukirsto medžio…

Parsineškite kelmą namo, įvertinkite būklę. Sumanykite, ar šlifuosite, lupsite žievę, pjausite, ar paliksite autentišką. Paprastai medžio natūralumas gražiausiai atsiskleidžia baltame dizaine – ne veltui medis toks dažnas skandinaviškuose interjeruose: minimalizmas, modernios formos, estetinė švara ir miško aidas puikiai dera tarpusavyje. Tačiau būtent medį be galo lengva pritaikyti beveik bet kokio stiliaus ir spalvinės gamos namuose: tad drąsiai imkitės kelmo kūrybos!

 

 

Staliukų trio

 

Skirtingo aukščio, vienodos tekstūros kelmai gali būti pritaikyti svetainės centrinės zonos estetiškam funkcionalumui kurti: vietoj vientiso stalo, įtaisykite čia tris lengvai balsvu tonu nudažytus senus, storus kelmus. Svetainės atmosfera pasikeis akimirksniu! Vieną paskirkite knygoms, kitą – žvakėms laikyti, ant trečio serviruokite vakaro arbatą. Toks sprendimas tiks šiltame, jaukiame, medienos ir šviesių tonų nestokojančiame interjere. Sudėtingesnė dalis – užtikrinti, kad kelmų paviršius būtų lygiai horinzontalus. Tam pasitelkite gulsčiuką, prireikus montuokite reguliuojamo aukščio kojeles.

 

Šaknų grožis

 

Ne vienas miške esame matęs nuostabų medžio virtuolio požeminį kūną – jį nušveitę, apdoroję, pamatuotai ir tiksliai nupjovę, galite sukurti meno kūrinio titulo vertą staliuką. Čia kojelėmis virs pačios šaknys – reikės padirbėti, kad sumeistrautumėte stabilią konstrukciją. Ant tokio stalelio galbūt nesinorės sudėti paprasčiausių rakandų – tegul čia įsitaiso įdomesnis, masyvesnis augalas, įdomesnė skulptūra, didelis veidrodis. Leiskite kelmui kalbėti pačiam už save.

 

Vakarienė prie kelmo

 

Jei turite masyvų kelmą, leiskite jam tapti atrama didesniam stalviršiui. Bus smagu su šeima burtis aplink medį – po stalu jusite sklindančią natūralią energiją. Išlyginę paviršiaus horizontalumą, priveržkite stalviršį atraminiuose taškuose. Šiuo atveju prie sterilaus stalviršio stiliaus dera nužievinto kelmo tekstūra, tačiau kelmo apdorojimo būdus rinkitės atsižvelgdami į turimas medžiagas. Atkreipkite dėmesį, kaip prie tokio stalo dera vešli, sodri, gausi augalija.

 

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotraukos – AGV, LPS.

 

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. spalio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 22, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 23:22, leidžiasi 04:00.
  • Mėnulis Ožiaragyje 02:08. Pilnatis
  • Kaributas, Laima, Paulina, Paulinas, Tomas, Inocentas
  • Vasaros saulėgrįža
  • Šaknų diena. Tinkama diena derlių nuimti greitam naudojimui, tręšti, kad vešėtų ir gerai augtų vaisiai. Netinkama diena krūmus retinti, genėti gyvatvores.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius