• rugpjūčio 21 d., Trečiadienis

Kepsninė akmenyje

Kupiškio rajone, Salamiestyje, gyvenanti Gražina Laucienė kažkada žurnale pamatė kepsninę akmenyje. Netrukus apie šią idėją papasakojo savo nagingam vyrui, kuris nepabūgo ir nusprendė pabandyti pasigaminti panašią.

Idėjų, kaip ir kur panaudoti akmenis sode, darže, gėlyne, sodyboje, – apstu. Vis dėlto įsirengti akmenyje kepsninę sugeba ir išdrįsta ne kiekvienas. Priežasčių – labai daug: reikia specifinių įrankių, tam tikrų įgūdžių, drąsos, galiausiai – tinkamo akmens. Tam, kad kepsninė akmenyje net ir dažnai naudojama būtų ilgaamžė kiemo puošmena, reikia rinktis granito tipo, rausvą akmenį. Pasak Gražinos, kitokie netinka, nuo karščio suskyla. „Tinkamo akmens teko paieškoti, nes turėjo būti tinkamo dydžio ir struktūros. Teko girdėti, kad raudonas akmuo yra atsparesnis karščiui. Vėliau tuo įsitikinome patys, nes iš kitokio akmens padaryta pati pirmoji kepsninė pakaitinus įskilo. Jos neišmečiau, panaudojau gėlių sodinimui, kaip vazoną. Kitą tinkamą akmenį radome laukuose, nes gyvename kaime. Parsigabenome traktoriuku ir užkėlėme ant trijų akmenų“, – pasakoja moteris. Ši kepsninė šeimininkams tarnauja jau 7 metus. Ji nenaudojama tik žiemos metu, tačiau nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens kūrenama dažnai. Pasak Gražinos, žiemą nekyla poreikio naudoti kepsninę, tad moteris negali pasakyti, kaip akmuo atlaikytų didesnius temperatūros svyravimus, jei būtų kaitinamas stipriai atšalęs. Šį eksperimentą moteris žada atlikti artimiausią žiemą. Iš kitos pusės, būtų gaila, jei kepsninė žiemą suskiltų…

 

Tekstas – Česlavos Deinarovič. Nuotrauka – Gražinos Laucienės.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugpjūčio numeryje.

Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download intex firmware
Premium WordPress Themes Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugpjūčio 21, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:37.
  • Mėnulis teka 22:53, leidžiasi 12:11.
  • Mėnulis Jautyje 07:46, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 15 d.
  • Gaudvydas, Medeinė, Joana, Kazimiera
  • Medeinos (lietuvių miško deivės) diena
  • Šaknų diena. Ruoškite kompostą. Sėkite, sodinkite svogūnines gėles (krokus, žydres, snieguoles, scyles). Imkite derlių. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Tręškite šakniavaisius. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą arba anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius.
  • Dūmai raizgosi ir skleidžiasi pažeme prieš blogą orą, kyla aukštyn – prieš giedrą.
Didelis baneris 1 laužtinis vertikalus

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus