• gruodžio 2 d., Trečiadienis

Kiek laistyti agurkus ir kitas daržoves?

Dėl augalų troškulio kartais prarandame daug. Dėl sausros lėtai besivystantys agurkai būna kartūs ir lyg vatiniai, salotų lapai šiurkštėja, o svogūnų laiškai pasidaro per aitrūs, parausta smulkūs, nesubrendę pomidorai, susmulkėja ir suskyla žiedinių kopūstų galvutės, o bulvių keras užaugina 1–2 visaverčius gumbus ir saują smulkmės. Taigi kai lietus kažkur užtrunka, tenka imtis vandens skirstytojo vaidmens.

 

 

Nustatant laistymo eiliškumą, dažnumą ir vandens sąnaudas, reikia atsižvelgti į augalų prigimtį – išsivystymo stadiją, šaknų ilgį ir drėgmės išgarinimo greitį. Vandens trūkumas pavojingiausias sėjinukams ir užuomazgas auginantiems augalams.

Pirmiausia laistomi agurkai, nes jų šaknys išsidėsčiusios negiliai (iki 20 cm), o nuolatiniam stiebų augimui ir sultingų agurkėlių formavimuisi reikia didelio vandens kiekio. Panašūs ir šiuolaikinių krūminių aguročių poreikiai. Šios grupės augalai laistomi kas antrą dieną šiltu vandeniu, po 3–4 kibirus vandens 1 m2. Sudrėkinama visa lysvė. Naudojamas laistytuvas arba laistymo žarna su tinkliniu antgaliu, kad nuo šaknų nebūtų nuplauta dirva. Karštą dieną šiems augalams naudingas lengvas lietutis – po 1–2 l/m2.

Visų rūšių kopūstai – jų šaknys siekia 30–40 cm gylį – taip pat mėgsta gaivinantį laistymą. Liepos–rugpjūčio mėnesiais vienam augalui reikia po 4–5 l/m2 vandens. Vidutinio ankstyvumo kopūstai laistomi kas 7–8 dienas, o vėlyvieji baltagūžiai – kas 10–12 dienų. Likus 20–30 dienų iki derliaus nuėmimo, laistymas nutraukiamas. Žiediniai kopūstai ir brokoliai, sukantys galvutes, lepinami vandenėliu du kartus per savaitę. Dažnas laistymas būtinas paprikoms ir baklažanams: turėdami neilgas šaknis (iki 25 cm), jie išgarina daug vandens, ir, jei neužtenka drėgmės, numeta užuomazgas. Vandens norma – 2–4 l augalui.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Gruodžio 2, trečiadienis.
  • Saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 17:16, leidžiasi 10:23.
  • Mėnulis Vėžyje 05:33, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 30 d.
  • Aurelija, Paulina, Milmantė, Svirgailas
  • Tarptautinė vergovės panaikinimo diena
  • Lapų diena. Šildomuose šiltnamiuose sėkite gūžines salotas, kitus augalus, tręškite, kad lapotų, laistykite. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite pelėsius. Skalbkite, valykite, blizginkite puodus ir kitus indus, kepkite įvairiausius kepinius.
  • Savam krašte ir žiema maloni.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius