• rugpjūčio 6 d., Ketvirtadienis

Kiek laistyti agurkus ir kitas daržoves?

Dėl augalų troškulio kartais prarandame daug. Dėl sausros lėtai besivystantys agurkai būna kartūs ir lyg vatiniai, salotų lapai šiurkštėja, o svogūnų laiškai pasidaro per aitrūs, parausta smulkūs, nesubrendę pomidorai, susmulkėja ir suskyla žiedinių kopūstų galvutės, o bulvių keras užaugina 1–2 visaverčius gumbus ir saują smulkmės. Taigi kai lietus kažkur užtrunka, tenka imtis vandens skirstytojo vaidmens.

 

 

Nustatant laistymo eiliškumą, dažnumą ir vandens sąnaudas, reikia atsižvelgti į augalų prigimtį – išsivystymo stadiją, šaknų ilgį ir drėgmės išgarinimo greitį. Vandens trūkumas pavojingiausias sėjinukams ir užuomazgas auginantiems augalams.

Pirmiausia laistomi agurkai, nes jų šaknys išsidėsčiusios negiliai (iki 20 cm), o nuolatiniam stiebų augimui ir sultingų agurkėlių formavimuisi reikia didelio vandens kiekio. Panašūs ir šiuolaikinių krūminių aguročių poreikiai. Šios grupės augalai laistomi kas antrą dieną šiltu vandeniu, po 3–4 kibirus vandens 1 m2. Sudrėkinama visa lysvė. Naudojamas laistytuvas arba laistymo žarna su tinkliniu antgaliu, kad nuo šaknų nebūtų nuplauta dirva. Karštą dieną šiems augalams naudingas lengvas lietutis – po 1–2 l/m2.

Visų rūšių kopūstai – jų šaknys siekia 30–40 cm gylį – taip pat mėgsta gaivinantį laistymą. Liepos–rugpjūčio mėnesiais vienam augalui reikia po 4–5 l/m2 vandens. Vidutinio ankstyvumo kopūstai laistomi kas 7–8 dienas, o vėlyvieji baltagūžiai – kas 10–12 dienų. Likus 20–30 dienų iki derliaus nuėmimo, laistymas nutraukiamas. Žiediniai kopūstai ir brokoliai, sukantys galvutes, lepinami vandenėliu du kartus per savaitę. Dažnas laistymas būtinas paprikoms ir baklažanams: turėdami neilgas šaknis (iki 25 cm), jie išgarina daug vandens, ir, jei neužtenka drėgmės, numeta užuomazgas. Vandens norma – 2–4 l augalui.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 6, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 05:38, leidžiasi 21:10.
  • Mėnulis teka 22:39, leidžiasi 08:23.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 3 d.
  • Daiva, Karolina, Bylotas
  • Kristaus Atsimainymas.
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai). Tręškite veją, kad žaliuotų ir žolė būtų vešli. Naikinkite pelėsius. Negalima sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, imti ir sandėliuoti derliaus, konservuoti.
  • Vasaros prakaitas žiemą šildo.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius