Kiliminių augalų ansamblis

Trilapė valdšteinija (Waldsteinia ternata) – 6–10 cm aukščio šakniastiebinis žolinis augalas su pamatinių lapų skrotele. Pražysta gegužės mėnesį geltonais žiedais, šiek tiek panašiais į braškių ir sidabražolių.
Valdenšteinijos žiemą ištvermingos. Jos sodinamos ir saulėtoje vietoje, ir daliniame ar visiškame šešėlyje, purioje apydrėgnėje humusingoje žemėje. Labai Valdenšteinijos plinta greitai ir gražiai padengia žemės paviršių. Sodinkite po 6–8 augalus į 1 m2.
Šliaužiančiosios šilingės (Lysimachia nummularia) ‘Aurea’ aukštis siekia apie 3–7 cm. Birželio–liepos mėnesiais lapų pažastyse ima skleistis auksiniai žiedai. Tik ne dėl jų augalas mėgiamas, o dėl šviesių auksinių lapų, kurių spalva nesikeičia visą sezoną.
Šilingės mėgsta apydrėgnes ar drėgnas pusiau šešėlingas vietas, trąšią žemę. Per sausrą nepamirškite jų palieti. Šie augalai plinta greitai, netgi agresyviai. 1 m2 jų reikėtų 5.
Žiemės (Vinca) žydi tiek saulėtoje vietoje, tiek pusšešėlyje, po medžiais ar krūmais. Tai nedideli daugiamečiai visžaliai augalai. Šaknys negilios, bet labai tankios. Tarpsta bet kokioje žemėje, išskyrus nepralaidžią. Stovintis vanduo gali pakenkti.
Augalai sudaro blizgančių tamsiai žalių lapų kilimą. Violetiniais žiedais jie pasipuošia gegužę. Aukštis – 15–20 cm. 1 m2 reikėtų 4 augalų.
Stambiašaknis snaputis (Geranium macrorrhizum) prisitaiko beveik prie bet kokių sąlygų. Šis žolinis daugiametis auga ir saulėtoje, ir šešėlingoje vietoje. Sėkmingai įsikuria ir sausoje, ir drėgnoje žemėje. Aukštis siekia 20–30 cm. Žiedai balkšvai balti, rausvi. Žydi gegužės–liepos mėnesiais.
Stambiašaknis snaputis lengvai plinta, uždengdamas paviršių ir neleisdamas įsigalėti piktžolėms. 1 m2 reikėtų reikės 4–5 augalų.
Vaistučiai (Arabis) – nereiklūs šviesamėgiai augalai, pakenčiantys nedidelį pavėsį. Peržydėjusius žiedus geriausia nupjauti. Aukštis – iki 5 cm. Žydi gegužės mėnesį baltais žiedais. 1 m2 reikėtų 7–10 augalų.
Kiti žemę dengiantys žoliniai augalai: Kaukazinis šilokas (Sedum spurium), aštuonikė driada (Dryas octopetala), čiobrelis (Thymus), įvairiaspalvis epimedis (Epimedium versicolor), apvalialapė uolaskėlė (Saxifraga x urbium), šliaužiančioji vaisgina (Ajuga reptans), širdžialapė tiarelė (Tiarella cordifolia), notrelė (Lamium), ylalapis flioksas (Phlox subulata) ir kt.