• gegužės 13 d., Ketvirtadienis

Klaida, kurią daro daugelis sodindami vaismedžius

Ar žinote, kad tos pačios grupės vaismedžių negalima sodinti į anksčiau augusių vietą?

Rugsėjo pabaiga–spalio mėnuo – vaismedžių sodinimo metas. Gerai pagalvokite, ko trūksta, kuriuos keisite.

 

 

Kuo dirva prastesnė, tuo didesnės duobės kasamos. Iškastą žemę sumaišykite su perpuvusiu mėšlu, kompostu, saikingai paberkite mineralinių trąšų.

Kai žemė pagerinta, augalų šaknys neauga į šonus ir neieško maisto medžiagų. Kai žemė normali, jos lenda į gylį ir skleidžiasi į plotį. Pirmaisiais metais taip pasodinti vaismedžiai augs silpniau, tačiau vėliau suvešės, bus tvirtesni ir atsparesni, turės gerai išsivysčiusias šaknis.

Nepamirškite, kad tos pačios grupės vaismedžių negalima sodinti į anksčiau augusių vietą. Pavargusi žemė juos išsekins, augs skurdokai, ilgai nesulauksite vaisių. Blogiausiu atveju sėklavaisius sodinkite į kaulavaisių vietą ir atvirkščiai. Geriausią ir šilčiausią kampelį skirkite žieminėms obelims, vėlyvosioms kriaušėms, abrikosams, trešnėms, vyšnioms. Mažiau lepios vasarinės ir rudeninės obelys, tačiau pirmosios šiltesnėje vietoje prinoksta anksčiau.

Vaiskrūmiams tinkamesnės vietos, kuriose žiemą susitelkia daugiau sniego. Kai visas plotas maždaug vienodas, žiemines veisles geriau sodinti arčiau namų ar kelio. Sodo pakraščiuose išrikiuokite vasarines – jos sudarys užtvarą nuo vėjų.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 05:16, leidžiasi 21:15.
  • Mėnulis teka 06:04, leidžiasi 23:15.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 11 d.
  • Alvydė, Milda, Ofelija, Tautmilas, Tautminas, Tautminė
  • Meilės diena, deivės Mildos šventė. Pasaulinė kokteilių diena
  • Žiedų diena. Sėkite, sodinkite vijoklinius augalus, gėles, skiepykite rožes, persodinkite kambarinius augalus. Pasodinkite jurginus, kanas ir kitus šakniagumbinius augalus, pamulčiuokite. Rinkite vaistinių augalų žiedus; šią dieną iš jų paruošti vaistai veikia labai efektyviai. Vėdinkite patalpas, rūsius.
  • Išbalus saulė tekant – lietus, leidžiantis – vėjas. Jei saulė teka aiškiai, o dangus naktį buvo žvaigždėtas, reikia tikėtis giedros.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius