• gruodžio 3 d., Šeštadienis

Klivijos grožio paslaptys

Atrodo, klivijos – nuo senų laikų auginamos gėlės – jau nebemadingos. Kas gali būti įdomaus? Pasirodo, apie šiuos puikius augalus žinome labai mažai ir dėl to nesugebame pasinaudoti visais jų privalumais.

 

 

 

*Šiltuose butuose klivijos retai kada sukrauna žiedus. Žiemą ir vasarą pastovi oro temperatūra ir nuolatinis laistymas neskatina žydėjimo. Priežastys gali būti ir kitos: dažnas kilnojimas ir vietos keitimas, netinkama žemė ir per didelis vazonas.

*Geriausiai klivijos auga laikomos šviesioje, bet mažai saulėtoje vietoje. Joms tinka kambario kampelis prie vakarinio arba rytinio lango. Vasarą (po žydėjimo) vazonus galima išnešti į lauką, pastatyti daliniame šešėlyje.

*Skirtingu metų laiku būtinas skirtingas laistymas. Pavasarį ir vasarą vandens į vazonus pilama reguliariai, kad žemė neišdžiūtų, bet perlieti ar palikti jo padėkle labai pavojinga. Rudenį laistoma vis rečiau, o žiemą – tik tiek, kad neperdžiūtų šaknys. Kuo vėsiau laikomos klivijos, tuo mažiau jas reikia lieti.

*Klivijos tręšiamos trąšų tirpalu pavasarį ir vasarą kas dvi savaites. Pirmasis signalas, kad tai reikia daryti, yra prasidėjęs žiedynkočio augimas. Tik svarbu neskubėti. Pradėjus tręšti per anksti, žiedai ims skleistis žiedynkočiui dar kaip reikiant neišaugus. Tegul jis pasiekia apie pusę savo ilgio, tada ir bus galima pilti trąšas.

*Peržydėjusios klivijos, jei žiedai buvo apdulkinti, kartais užmezga uogas. Kai šios gėlės žydi žiemos pabaigoje, namuose jas galima apdulkinti dirbtinai. Pradžioje uogos būna žalios, o sunokusios – raudonos. Noksta jos ilgai, apie pusmetį, ir ant augalo išsilaiko dar kelis mėnesius. Tik tada sėklos visiškai subręsta. Neskubėkite žavėtis uogomis. Jų auginimas alina kliviją, todėl kitais metais ji gali nežydėti. Sėklos tinka daugint, bet sėjinukai vystosi lėtai, o pražysta tik po kokių penkerių metų. Taigi nužydėjusius žiedynkočius verčiau išpjauti.

*Didžiausia auginimo sėkmės paslaptis – ramybės periodas. Klivijoms būtina kelis mėnesius praleisti vėsiai ir gan sausai. Nuo lapkričio joms paieškokite vėsios (apie 10–12 °C), šviesios vietos. Tuo metu laistoma labai mažai – tik tiek, kad nepradėtų vysti lapai. Storos, mėsingos šaknys turi sukaupusios vandens ir maisto medžiagų atsargų.

*Vasario mėnesį augalus perkėlus į šiltesnį kambarį pradeda augti nauji lapai ir žiedynas. Besiruošiančios žydėti klivijos nereikėtų judinti, t. y. pernešti į kitą vietą ar apsukti į langą kita puse.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 3, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:21, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 14:11, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis lapkričio 30 d.
  • Audinga, Audingas, Atalija, Gailintas, Ksavera (Ksaverija), Ksaveras
  • Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Lietuvos advokatūros diena.
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite šildomuose šiltnamiuose auginamas daržoves, brandinančias vaisius virš žemės. Kepkite duoną, pyragus. Pjaukite medieną. Tvarkykite namus.
  • Jei adventas šaltas, vasara bus karšta, su perkūnijomis.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius