• birželio 14 d., Šeštadienis

Kodėl lelijų lapus išmargino dėmės?

Dėmės ant lelijų lapų – nuo ko? Kada subręsta lelijų sėklos? Jurginus užpuolė vabaliukai, ką daryti? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėlių auginimą lauke atsako specialistai

„Lelijų lapai išmarginti dėmėmis, augalai pradėjo ruduoti, o apatiniai lapai nudžiūvo. Ant žiedų atsirado balsvų „dūmelių“. Ką daryti?“
Drėgnu oru tankiai susodintas lelijas dažnai pažeidžia puviniai. Labiausiai nukentėjusius lapus išskinkite ir sudeginkite. Augalus nupurkškite fungicidais. Jei jie auga po medžiais arba šešėlingoje vietoje, rudens pradžioje persodinkite į šviesią atvirą vietą.

„Kaip sužinoti, kada lauko lelijų sėklos jau subrendusios? Turbūt ne visos lelijos užaugina sėklas lapo pradžioje, prie pat stiebo? Ar tos, kurios sėklytes užmezga, jas subrendusias numeta pačios ir toje vietoje užauga naujos lelijos? Norėčiau sėklų prisirinkti, bet nežinau kada. Kai jos nukrenta, neberandu. Kaip giliai sėklas sėti ir kada?“
Ne visos lelijos peržydėjusios subrandina sėklas. Lapų pažastėlėse išauga ne sėklos, o stiebiniai svogūnėliai. Jais lelijas taip pat galima dauginti. Svogūnėliai surenkami tada, kai lengvai atsiskiria nuo augalo. Jei ant žemės patiesite senų laikraščių ar rankšluosčių, nesunkiai surinksite ir nubyrėjusius. Svogūnėliai tik kelias dienas palaikomi ir sodinami į dauginimo dėžutes arba lysves, 2–3 cm gylyje. Žiemoja lauke, pamulčiuoti durpėmis. Iš jų išaugusios lelijos pražysta po 2–3 metų.

„Išvykdama atostogauti sode palikau vazonus su augalais. Tarp kitų palikau ir mandarinmedį saulėje – nudžiūvo visi lapeliai ir jaunos šakelės. Medelis man labai brangus. Kaip jį atgaivinti?“

Ne visi augalai ištveria ilgas ir karštas saulėtas dienas. Jei šaknys ir stambesnės šakelės nenudegusios, netrukus pradės leisti naujus lapelius. Bandykite augalą atgaivinti taip: gerai sudrėkinkite visą žemę (trumpam vazoną iki kraštų pamerkite į vonelę su vandeniu). Tada jį įneškite į šviesią, mažai saulės kaitinamą patalpą, dažnai purkškite. Tik labai perdžiūvęs augalas gali nebeatsigauti.

„Nusipirkau visokių spalvų ir dydžių jurginų. Ant vieno iš jų aplink stiebą, prie pat žiedo, pastebėjau mažų juodos spalvos vabaliukų. Kadangi nežinau, kas tai yra, nieko nedariau. Dabar jų smarkiai padaugėjo, tiesiog pasisėjo aplink stiebą, taip pat atsirado ir ant kitų. Gal galėtumėte patarti, kuo turėčiau purkšti, ir kas tai per vabaliukai?“
Juodieji vabaliukai gali būti amarai. Juos naikinkite purkšdami insekticidais arba kalio muilo „Žaliasis“ tirpalu.

„Kaip ir kada genėti vijoklines rožes, norint jas atnaujinti?“
Laipiojančias rožes galima genėti po žydėjimo, prieš dengiant žiemai ir atidengus pavasarį. Norint atnaujinti krūmus, dabar geriausia palikti kelias stipriausias šių metų šakas, o visas naujas, silpnesnes išpjauti. Pavasarį palikite tik jaunas šakas, o pašalinkite visas senesnes.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 14, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 00:23, leidžiasi 06:58.
  • Mėnulis Vandenyje 14:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Almina, Valerijus, Digna, Bazilijus
  • Gedulo ir vilties diena (vėliava). Pasaulinė kraujo donoro diena.Tarptautinė blogerių diena. Palaimintojo archivyskupo Teifiliaus Matulionio diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius