Kodėl nudžiūvo šilauogių sodinukas?

„Auginu šilauoges. Šį pavasarį šilauoges pasodinau į neutralizuotas durpes (pH 5,5–6,5). Vienas sodinukas jau nudžiūvo. Ar kaltos durpės? Ką daryti? Kaip išgelbėti dar gyvus sodinukus?“
Gal džiūvimą sukėlė ne vien durpės. Šilauogėms rekomenduojama dirva, kurios pH 5–5,5. Žinoma, jis gali kisti, veikiamas aplink esančios dirvos ir laistymo vandens. Nors lietaus nemažai, durpės greitai išdžiūva, todėl kas savaitę būtina tikrinti jų drėgmę. Apžiūrėkite, ar aplink jaunų šilauogių šaknis nesusidarė plyšių. Jei sodinant nebuvo įmaišyta jokių trąšų, patręškite trąšomis rūgštų dirvožemį mėgstantiems augalams.
„Pernai pasisodinau sausmedžių. Jau kelis kartus žydėjo, bet birželio mėnesį pastebėjau, kad pradėjo gelsti ir džiūti lapai. Kodėl taip vyksta?“
Sausmedžių šaknys išsidėsčiusios netoli žemės paviršiaus. Apžiūrėkite, ar jos gerai užkastos, gal reikėtų pamulčiuoti pjuvenomis ar kokia kita biria medžiaga.
„Mano sode auga žema vyšnia. Medelio šakos svyra žemyn. Vyšnia trukdo pjauti žolę, o ir bijau, kad pradės pūti lapai. Gal galiu aš ją dabar nugenėti? Ir kaip tai daryti – ar tik patrumpinti šakas, ar visai nupjauti?“
Dabar galite genėti vyšnią: visas trukdančias plauti žolę šakas nupjaukite iki storesniųjų, augančių horizontaliai. Per ilgas jaunas šakeles galite patrumpinti 1/3.
„Pastebėjau, kad aktinidija gausiai žydėjo, bet visi žiedai nubyrėjo. Kodėl taip atsitiko ir ką reikėtų daryti? Labai norime sulaukti uogų.“
Dauguma aktinidijų yra dvinamės. Taigi, norint sulaukti vaisių, reikia auginti ir vyriškuosius, ir moteriškuosius augalus – tik tada žiedai apsidulkins. Mažai vaisių užmezga sausoje vietoje, nederlingoje dirvoje auginamos lianos.