• liepos 31 d., Šeštadienis

Kodėl pūva braškės?

Braškių kekerinis puvinys sukelia uogų puvinį ne tik vegetacijos metu, bet ir pervežant ar laikant nuskintas uogas. Ligos sukėlėjas – pilkasis kekeras.

 

 

Drėgnesniais metais pilkasis kekeras gali pažeisti daugiau kaip 60 % derliaus. Ant nokstančių uogų atsiranda minkštų rudų dėmių. Šios labai greitai plečiasi, kol apima visas uogas ir šlapiasis puvinys jas supūdo. Paviršių aptraukia pilkas pelėsis – grybo konidijos ir konidijakočiai. Vos paliestos, tokios uogos ima dulkėti. Taip grybo konidijos plinta, o patekusios ant sveikų uogų – jas apkrečia. Grybas žiemoja, kaip ir daugelis grybinių ligų sukėlėjų, augalų liekanose.

Braškių juodasis puvinys labiausiai pažeidžia nuskintas ar mechaniškai sužalotas uogas, nors kartais aptinkamas ir ant gyvų augalų. Jo sukėlėjas – juodasis puvingrybis. Braškių uogas apima šlapiasis puvinys. Jų paviršius pasidengia balsva, greitai tamsėjančia grybiena. Joje plika akimi matomi juodi taškeliai – sporangės, iš kurių tarsi dulkės veržiasi sporangiosporos, todėl grybas labai sparčiai persimeta nuo vienų uogų ant kitų. Intensyviai jis išplinta ir tokiu atveju, kai uogos būna sužalotos skinant, vežant ir ilgiau laikomos drėgnuose, blogai vėdinamuose sandėliuose.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 31, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:28, leidžiasi 21:21.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:11.
  • Mėnulis Jautyje. Delčia 16:15.
  • Elena, Ignotas (Ignas), Ignacas, Sanginas, Vykintė
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Tręškite augalus, palaistykite rūgščią žemę mėgstančiuosius parūgštintu vandeniu. Skinkite gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, konservuoti, virti uogienes.
  • Kai vasarą kirmėlės labai ėda obuolius, žiema bus gili.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip laistote daržus?

Įvykių kalendorius