• rugpjūčio 14 d., Penktadienis

Kodėl verta puošti kalėdinę eglutę riešutais?

Saulei grįžtant, eglei, simbolizuojančiai žalią vasarą, buvo priskiriama magiška galia. Eglutės puošimas riešutais, obuoliais bei degančiomis žvakutėmis nebuvo atsitiktinis.

Apskritai riešutai ir lazdyno medis buvo laikomas šventu, nes į lazdyną niekad netrenkiąs perkūnas.

Riešutai simbolizavo vaisingumą, kuris visų pirma turėjęs pagausinti derlių. Buvo tikima, kad jie padeda uždegti meilę, sustiprinti vedybinius ryšius. Todėl per Kalėdas jaunimas,  ypač merginos ir jaunos marčios, nešiodavosi jų gražiuose maišeliuose ir dovanodavo vaikinams.

Ypatinga reikšmė buvo priskiriama per Kalėdas rastam dvilypiam riešutui. Tikėta, kad jei pusę tokio riešuto suvalgysi, pusę duosi mylimajam, tai jis būsiąs dar meilesnis. Vaikinas, turįs tokį keimerį, jaunimo susibūrime pasiūlydavo patinkamai merginai krimsti jį drauge.

Nuo keimerio sukrimtimo abudu turėjo nešiotis po rūtų šakelę. Užklaustasis turėdavo parodyti rūtų šakelę. Jei jos neturėdavo, buvo laikomas pralošusiu. Keimerį perkrimtę, mergina ir vaikinas turėdavo prigulti, tai reiškė besiartinančias jų vedybas. Jei mergina rasdavo keimerį, tikėjosi greit ištekėti. Keimerį žmonės nešiojosi piniginėje, kad visada būtų pinigų.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 14, penktadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis teka 00:33, leidžiasi 17:52.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 11 d.
  • Grintautas, Guostė, Euzebijus, Maksimiljonas
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, chrizantemas, žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite gydomąsias pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių, vaistinius augalus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.
  • Ryškiai raudona rytinė žara – prieš vėjus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius