• liepos 16 d., Antradienis

Kodėl verta puošti kalėdinę eglutę riešutais?

Saulei grįžtant, eglei, simbolizuojančiai žalią vasarą, buvo priskiriama magiška galia. Eglutės puošimas riešutais, obuoliais bei degančiomis žvakutėmis nebuvo atsitiktinis.

Apskritai riešutai ir lazdyno medis buvo laikomas šventu, nes į lazdyną niekad netrenkiąs perkūnas.

Riešutai simbolizavo vaisingumą, kuris visų pirma turėjęs pagausinti derlių. Buvo tikima, kad jie padeda uždegti meilę, sustiprinti vedybinius ryšius. Todėl per Kalėdas jaunimas,  ypač merginos ir jaunos marčios, nešiodavosi jų gražiuose maišeliuose ir dovanodavo vaikinams.

Ypatinga reikšmė buvo priskiriama per Kalėdas rastam dvilypiam riešutui. Tikėta, kad jei pusę tokio riešuto suvalgysi, pusę duosi mylimajam, tai jis būsiąs dar meilesnis. Vaikinas, turįs tokį keimerį, jaunimo susibūrime pasiūlydavo patinkamai merginai krimsti jį drauge.

Nuo keimerio sukrimtimo abudu turėjo nešiotis po rūtų šakelę. Užklaustasis turėdavo parodyti rūtų šakelę. Jei jos neturėdavo, buvo laikomas pralošusiu. Keimerį perkrimtę, mergina ir vaikinas turėdavo prigulti, tai reiškė besiartinančias jų vedybas. Jei mergina rasdavo keimerį, tikėjosi greit ištekėti. Keimerį žmonės nešiojosi piniginėje, kad visada būtų pinigų.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
  • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius