Kodėl žūsta sanpaulijos?
Daugeliui pažįstama ir žibute vadinama sanpaulija drąsiai gali pretenduoti į kambariuose auginamų populiariausių augalų sąrašą. Ne vienas esame nusipirkę sanpaulijų, kurios po žydėjimo sunyko. Taip atsirado nuomonė, kad sanpaulijos – lepios, neišvaizdžios salotos pūkuotais lapais. Iš tiesų mes jų nepažįstame ir ne visada sudarome palankias sąlygas augti.
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žūsta sanpaulijos, yra neteisingas laistymas. Vanduo turi būti bent parą pastovėjęs ir šiek tiek šiltesnis nei kambario temperatūros (ne žemesnės kaip 15º C ir ne aukštesnės kaip 30º C).
Kaip dažnai lieti, priklauso nuo oro temperatūros ir drėgnumo. Tai daryti reikia tada, kai viršutinis žemės sluoksnis apdžiūsta, tačiau dar nėra visai sausas. Neleiskite, kad žemė perdžiūtų. Kai ji labai sausa, apmiršta paviršinės augalų šaknys. Net ir gausiai paliejus, jos nebeatsistato, drėgmė nepasisavinama, prasideda puvimas.
Jei augalas perdžiūvo, atrodo pilkas ir negyvybingas, lapai suglebo, jį paliekite. Palaukite, kol vanduo susigers. Jei po pusvalandžio padėkliuke jo dar bus, išpilkite. Augalą įdėkite į celofaninį maišelį, užriškite ir palikite 3–4 valandoms. Jei po to jis dar bus neatsigavęs, palikite dar kelioms valandoms. Tada išėmę iš maišelio grąžinkite į įprastas augimo sąlygas.