• birželio 17 d., Antradienis

Kokią įtaką augalų augimui turi Mėnulis?

Mes visi gyvename Mėnulio, visatos ritmu ir nesunkiai juntame, kad žemė gyvena taip pat. Jei kurį laiką įdėmiai stebėsime gamtą, pamatysime, jog visa aplinkui gyvena ir kvėpuoja. Tiesa, Žemės ritmai turi kitų dėsningumų negu žmogaus ritmai.

Jūs, žinoma, prisimenate, kad Mėnuliui augant mūsų organizmas kaupia energiją, ją akumuliuoja ir neskuba atiduoti, o dylant – aktyviai eikvoja. Šį procesą galima palyginti su kvėpavimu. Mėnuliui pilnėjant, mes tarsi įkvepiame, o jam dylant – iškvepiame.
Žemė taip pat tarsi įkvepia ir iškvepia. Tik viskas vyksta atvirkščiai. Mėnuliui augant, ji pasirengusi atiduoti savo jėgą žmonėms, gyvūnams ir augalams, o per delčią kaupia saulės, lietaus ir oro energiją. Ar dabar jau tikite, kad žemė – gyva esybė?
Kad sektųsi sodininkauti, būtina žinoti apie natūralius žemės ritmus, kvėpavimą. Juk dylant Mėnuliui ji įkvėpdama ištraukia iš antžeminės augalų dalies visus syvus, kurie tuo metu teka į šaknis. Kai žemė iškvepia, per priešpilnį, syvai kyla į viršų – į stiebą, kamieną, lapus, žiedus, vaisius. Būtent nuo šio dėsningumo labai priklauso, ar sėkmingai darbuosimės sode ir darže, ar tapsime sodininkais nevykėliais.
Svarbu įsiminti pagrindinę taisyklę: sėti ir sodinti augalus, kurių vaisiai yra žemėje (pavyzdžiui, bulves, morkas), reikia Mėnuliui dylant, o tuos, kurie derlių brandina virš žemės (salotos, žirneliai, pomidorai, agurkai), – per priešpilnį. Šio dalyko nežinant, galima smarkiai suklysti. Įsivaizduokite, kad jūs sodinate pomidorų daigus žemei iškvepiant. Jie gali nuvysti arba reikiamu metu negauti viršutinei daliai reikalingų syvų ir užaugti silpni, skurstantys. O jei bulves pasodinsite žemei įkvepiant, augant Mėnuliui, gumbai bus silpni – visos jėgos iškeliaus į virkščias.
Dar reikėtų atsiminti, kad pilnatis ir jaunatis – krizės momentai, kai nuo vieno ritmo pereinama į kitą. Žemė lyg apmiršta – akimirkai sulaiko kvėpavimą. Tuo metu geriau nieko nesėti ir nesodinti: ji nekvėpuoja, taigi jėgų ir energijos negaus nei šaknys, nei stiebai.
Žmonės, apdovanoti intuicija, mokantys mylėti, jaučia žemės kvėpavimą net be Mėnulio kalendoriaus. Jie retai klysta dėl augalų sodinimo laiko. Dažniau tokie yra žmonės, kurių protėviai daugelį amžių dirbo žemę. Gebėjimas jausti gamtos ritmus jų kraujyje. O jei mes – miestiečiai arba žmonės, kuriuos miestas atitraukė nuo gamtos? Ne bėda. Mėnulio kalendorius padės susigrąžinti prarastą nuojautą.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 16, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 00:58, leidžiasi 09:51.
  • Mėnulis Žuvyse 21:08, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Bena, Benas, Benadas, Julita, Jūra, Jūratė, Jūris, Tolmina, Tolminas
  • Žiedų diena tęsis iki vakaro. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius