Kokius augalus auginti namuose, jei nenorite daug triūsti? (II)

Pirmoje straipsnio dalyje pristatėme du kambarinius augalus, kurie nėra lepūs, nesibodi saulės stokos šaltuoju metų laiku ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Dabar pristatome dar du kambarinius augalus, kurie nereikalaus daug Jūsų dėmesio.


 

Kuokštinis chlorofitas

Reta mokykla, poliklinika ar įstaiga apsieina be šio nereiklaus augalo. Kuokštinio chlorofito (Chlorophytum comosum) lapai žali, bet dažniausiai galima pamatyti margalapių veislės ‘Variegata’ augalų. Kartais jie pasodinami taip, kad, atrodo, visai nėra vietos augti, bet išgyvena. Ir palaisto šiuos augalus kas nors, retkarčiais prisiminę.

Laimei, chlorofitai turi sustorėjusias šaknis ir ištveria trumpas sausras. Didesnieji žydi, vėliau žiedynkočiai nulinksta ir ant jų pradeda formuotis nauji maži augaliukai. „Vaikučiais“ apkibęs chlorofitas gražesnis. Jie neįsišakniję kaba metus ir ilgiau. Vasarą galima auginti lauke kartu su vienmetėmis gėlėmis.

Tinkamiausios sąlygos chlorofitams – šviesi ir saulėta vieta, kambario temperatūra ir apydrėgnė žemė. Tręšiama vasario–spalio mėnesiais kas dvi savaites. Geriausia dideliuose vazonuose sodinti po kelis augalus, nes atrodys puošniau.

Pavojingi kraštutinumai – visiška sausra ir padėkle nuolat stovintis vanduo. Dėl netolygaus laistymo gali paruduoti augalų lapų galiukai. Labai tamsioje patalpoje lapai praranda standumą, pradeda lūžinėti.

 

Dryžuotoji dracena 

Labai universalus augalas, tinkantis ir mažiems butams, ir didelėms įstaigoms. Kol jaunos, iki 30–40 cm aukščio, dryžuotosios dracenos (Dracaena deremensis) gali stovėti ant palangės, o didelės – užpildyti salių ir koridorių erdves. Jos auga lėtai. Margalapės dracenos labiau mėgstamos, bet joms reikia šviesesnių patalpų, o žalialapės gali stovėti toli nuo lango. Jokių ypatingų priežiūros priemonių nereikia, tik kas mėnesį vazonai apsukami, kad stiebai nelinktų į lango pusę.

 

Tinkamiausios sąlygos – šviesi, bet nesaulėta vieta, įprasta kambario temperatūra, vidutinio drėgnumo žemė. Dracenos tręšiamos kovo–rugsėjo mėnesiais kas 23 savaites universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Persodinamos kas 2–3 metus.

 

Pavojingas drėgmės perteklius, nuo tiesioginių saulės spindulių gali nudegti lapai.



guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius