Kopūstų sandėliavimo ypatumai
2017 m. 5 rugsėjo d.
Optimali gūžinių kopūstų sandėliavimo temperatūra yra nuo −1 iki 1 °C. Raudongūžiai ir Savojos kopūstai sandėliuojami taip pat kaip baltagūžiai. Pastaruosius galima laikyti ir nuo −2 iki −3 °C temperatūroje. Santykinis oro drėgnis turėtų būti 90−95 %.

Ilgam sandėliavimui derlius nuimamas nusistovėjus šaltiems orams. Pirmiausia, iki šalnų, nupjaunami raudongūžiai, o paskui atsparios pirmosioms rudeninėms šalnoms Savojos kopūstų gūžės. Būtina atrinkti kietas vidutinio dydžio gūžes, paliekant po 3–4 gerai prigludusius dengiamuosius lapus, saugosiančius nuo pažeidimų ir ligų.
Kopūstų gūžės sukraunamos į nedidelę krūvą arba sudedamos ant stelažų. Siekiant racionaliau panaudoti rūsį, jas galima už kotų pakabinti palubėje taip, kad nesiliestų. Norint išlaikyti ilgai, gūžes galima standžiai apvynioti popieriumi, kad ir laikraštiniu. Jei, laikui bėgant, jis sudrėktų arba patamsėtų, reikėtų nuvynioti, nuimti viršutinius lapus ir susukti į naują popierių.
Dalis vasarą pasėtų žiedinių kopūstų iki rudens suformuoja per mažus (iki 4–10 cm skersmens) žiedynėlius su išsivysčiusiomis lapų skrotelėmis. Tokie augalai sandėliuojant paauginami. Jie iškasami atsargiai, stengiantis nepažeisti stambių šaknų ir lapų. Pašalinami tik apatiniai pageltę lapai. Žiediniai kopūstai rūsyje glaudžiai sustatomi eilėmis vienas greta kito į smėlyje arba drėgname grunte iškastas negilias vageles, o jų šaknys užberiamos tuo pačiu gruntu. Sandėliuojant žiedynai padidėja dėl maistingųjų medžiagų nutekėjimo iš lapų. Temperatūra turėtų būti 1−6 °C.
Paauginant galima sandėliuoti ir briuselinius kopūstus. Jų lapai, kurių pažastėlėse išaugusios gūželės, nupjaunami, o šaknys įkasamos į drėgną smėlį.