• birželio 21 d., Šeštadienis

Kovo darbai sode: kaip ir kad sodinti gumbavaisius, kaulavaisius ir sėklavaisius?

Kovo mėnesį prasideda tikras darbymetis soduose ir daržuose. Dirvos ruoša, sėja, genėjimas ir kiti darbai veja vienas kitą. Straipsnyje pateikiame naudingos informacijos apie kaulavaisių, sėklavaisių, gumbavaisių ir kitų augalų sėją, sodinimą, taip pat dėmesio skiriame ir populiariausioms gėlėms.

 

 

*Kovo viduryje į šiltesnę vietą suneškite jurginų, kanų, kitų gėlių gumbus. Apiberkite durpėmis – tegul bunda ir dygsta.

*Iki sodinimo likus 30–45 dienų, atrinkite vidutinio dydžio lygius, sveikus ankstyvųjų bulvių gumbus. Juos sudėkite į dėžutes 1–2 sluoksniais ir kelias dienas laikykite 20° C, vėliau – 10–18° C temperatūroje, šviesioje, bet tiesioginės saulės nepasiekiamoje, gerai vėdinamoje vietoje. Vėliau sudygusius gumbus tvarkingai išdėstykite vienu sluoksniu ant dėžutėse paskleistų durpių, pjuvenų ar komposto, užpilkite durpėmis, kompostu ar pjuvenomis – sparčiau augs šaknys. Vandeniu palaistykite tiek, kad sudrėktų visa žemė.

*Paruoškite duobes kaulavaisiams ir sėklavaisiams. Tai padarykite likus mažiausiai 2–3 savaitėms iki sodinimo. Iškaskite apie 1 m pločio ir 0,5 m gylio duobes. Viršutinį derlingąjį žemės sluoksnį palikite, o giliau esantį smėlį ar žvyrą išvežkite. Į duobes įpilkite kompostinės žemės, įberkite durpių, apie 1–2 kibirus perpuvusio mėšlo (šviežias netinka), kelias saujas mineralinių trąšų (tik ne per daug, ypač kalio, nes nudegins šaknis). Viską gerai sumaišykite su nukastu viršutiniu žemės sluoksniu. Paruoštas kauburėlis per kelias savaites susigulės ir sodinukai nenugrims žemyn.

 

Begonijos ruošiasi augti

Nereiklios, labai ilgai žydinčios ir puošnios gražuolės tinka ir balkonams, ir lauko gėlynams. Gumbinių begonijų yra įvairių: augančių krūmeliais, svyrančių, visokių spalvų ir dydžių žiedais. Tinkamiausios sąlygos: nedaug saulės, nekaršta vieta, apydrėgnė ir trąši žemė. Rudenį nušalusių begonijų stiebai nukerpami, o gumbai iškasami ir rūsyje laikomi iki kito pavasario.

Nuo pirmųjų kovo dienų atidžiai tikrinkite žiemojančių begonijų gumbelius. Jei pakankamai šilta, kai kurie jau gali pradėti dygti.

Kai daigai 13 cm aukščio, gumbus reikia sodinti į vazonėlius. Geriausia laikyti šviesioje, nelabai šiltoje vietoje, reguliariai laistyti.

Augančias begonijas kas dvi savaites laistykite kompleksinių trąšų tirpalu. Prieš sodinant lauke jas reikėtų kelias dienas pratinti prie naujų sąlygų.

Iki sodinimo lauke (gegužės pabaiga ir birželio pradžia) begonijos gali pražysti. Žydėjimą paspartina tinkamas apšvietimas ir trąšos. Begonijas atsargiai (neardydami šaknų) persodinkite į gėlynus, palangių lovelius, didelius lauko vazonus. Nekarštoje vietoje, pusšešėlyje, jos auga ir žydi visą vasarą.



Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 01:42, leidžiasi 17:18.
  • Mėnulis Jautyje 04:59, dylantis, IV ketvirtis. Delčia birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Galima sodinti šakniavaisius, juos tręšti, krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą. Galima genėti medžius, krūmus. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Tręškite augalus, palaistykite rūgščią žemę mėgstančiuosius parūgštintu vandeniu. Skinkite gėles - gerai laikysis vandeny. Ypač palankus metas rinkti ir džiovinti dilgėlių lapus. Nepalanki diena konservuoti, virti uogienes.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius